Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

POWOŁANIE DO RADY

POWOŁANIE DO RADY

POWOŁANIE DO RADY

Data dodania:

Dr hab. Beata Jankowska-Polańska, dyrektorka Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym, została powołana do kilkuosobowej Rady Sieci. To ciało doradcze, które ma wpływ na kierunek rozwoju Polskiej Sieci Badań Klinicznych.

dr hab. Beata Jankowska-Polańska, prof. PWr

Polska Sieć Badań Klinicznych została utworzona w ramach Agencji Badań Medycznych w marcu 2021 roku. Jej główne zadanie polega na wdrożeniu jednolitych systemowych rozwiązań jakościowych i procesowych we wszystkich podmiotach, które prowadzą badania kliniczne, ale także stworzenie korzystnych warunków do ich inicjowania. Obecnie należą do niej 23 Centra Wsparcia Badań Klinicznych, a 10 kolejnych czeka na przyjęcie.

W skład powołanej na dwuletnią kadencję Rady Sieci wchodzi trzech przedstawicieli CWBK, wybranych ze Zgromadzenia Ogólnego, oraz po jednym delegacie z Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Centrum e-Zdrowia oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Przewodniczącym Rady Sieci jest koordynator krajowy, którego powołuje prezes Agencji Badań Medycznych. Rada pełni rolę doradczą – będzie opiniować plan działania Polskiej Sieci Badań Klinicznych oraz współuczestniczyć w wyznaczaniu kierunków jej rozwoju.

Dr hab. Beata Jankowska-Polańska od powstania CWBK w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym pełni funkcję jego kierownik. Jest także profesorem Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej.  

Gratulujemy!

Najnowsze

SZCZERE KONDOLENCJE

„ Kiedy tracisz kogoś, kogo kochasz,...

Dzień Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia w 4. WSzKzP SPZOZ we Wrocławiu

1 czerwca 2026 roku w 4 Wojskowym...

Współpraca z Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych

W dniu 26.05.2026r. odbyło się uroczyste podpisanie...

Program edukacyjny w zakresie profilaktyki chorób tarczycy dla dorosłych mieszkańców Wrocławia „TARCZYCA – ŚWIADOME ZDROWIE” Program finansowany przez Gminę Wrocław

W 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką...

Przejdź do treści