logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

WYRÓŻNIENIE OD PREZYDENTA WROCŁAWIA

WYRÓŻNIENIE OD PREZYDENTA WROCŁAWIA

WYRÓŻNIENIE OD PREZYDENTA WROCŁAWIA

Data dodania:

Dr n. med. Justyna Lisiewicz-Jakubaszko nagrodzona pamiątkowym medalem „Merito de Wratislavia – Zasłużona dla Wrocławia”.
Szefowa Kliniki Chorób Wewnętrznych odebrała medal oraz dyplom z rąk prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka podczas niedawnej 51. edycji Wrocławskiej Księgi Pamięci. – Taki jest Wrocław, jacy są wrocławianki i wrocławianie. Wspaniali obywatele, którzy robią różne fantastyczne rzeczy, codziennie budując nasze miasto. Nisko się państwu za to kłaniam – mówił w trakcie uroczystości prezydent Wrocławia.

– To dla mnie wielkie wyróżnienie, wielki zaszczyt, ponieważ jestem wrocławianką z urodzenia, ale także z wyboru – komentuje nagrodę dr Lisiewicz-Jakubaszko. – Tu się kształciłam, a od blisko 40 lat, jako specjalistka chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii jestem blisko problemów zdrowotnych mieszkańców mojego miasta.
Dr Lisiewicz-Jakubaszko jest związana z 4 Wojskowym Szpitalem Klinicznym od 1984 roku. Cztery lata temu stanęła przed wyzwaniem nie tylko jako lekarz, ale i organizator leczenia pacjentów podczas pandemii COVID-19. Wstępem do tego trudnego czasu było zabezpieczenie, wraz z zespołem, 30 polskich obywateli ewakuowanych do naszego szpitala z Wuhan, w tym dzieci, o nieznanym statusie epidemiologicznym.
– Na co dzień interesuję się chorobami, które stanowią wielki, cywilizacyjny wręcz problem medyczny, społeczny i ekonomiczny, czyli cukrzycą, otyłością, przewlekłą niewydolnością serca. Tym bardziej, że Dolny Śląsk jest jednym z regionów o najwyższej zapadalności na cukrzycę, którą można zdefiniować jako epidemię niezakaźną XXI wieku – wyjaśnia dr Lisiewicz-Jakubaszko. i dodaje: – Nagrodę traktuję jako ukoronowanie sukcesów zawodowych, co nie oznacza, że rezygnuję z dalszej pracy. Tej, niestety, nigdy nie zabraknie.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. wroclaw.pl

Najnowsze

STYMULUJĄ SERCE PO NOWEMU!

Lekarze z Pracowni Elektrofizjologii Ośrodka Chorób Serca...

SZYBCIEJ Z KARTĄ DILO

Stale rośnie liczba pacjentów,  korzystających z tzw....

SPOKOJNIE, TO TYLKO WARSZTATY!

Wznawiamy spotkania z pacjentami, którzy chcą zminimalizować...

DZIĘKUJEMY, DOKTORZE!

Po 20 latach nieprzerwanej służby w 4....

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content