logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

WYRÓŻNIENIE OD PREZYDENTA WROCŁAWIA

WYRÓŻNIENIE OD PREZYDENTA WROCŁAWIA

WYRÓŻNIENIE OD PREZYDENTA WROCŁAWIA

Data dodania:

Dr n. med. Justyna Lisiewicz-Jakubaszko nagrodzona pamiątkowym medalem „Merito de Wratislavia – Zasłużona dla Wrocławia”.
Szefowa Kliniki Chorób Wewnętrznych odebrała medal oraz dyplom z rąk prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka podczas niedawnej 51. edycji Wrocławskiej Księgi Pamięci. – Taki jest Wrocław, jacy są wrocławianki i wrocławianie. Wspaniali obywatele, którzy robią różne fantastyczne rzeczy, codziennie budując nasze miasto. Nisko się państwu za to kłaniam – mówił w trakcie uroczystości prezydent Wrocławia.

– To dla mnie wielkie wyróżnienie, wielki zaszczyt, ponieważ jestem wrocławianką z urodzenia, ale także z wyboru – komentuje nagrodę dr Lisiewicz-Jakubaszko. – Tu się kształciłam, a od blisko 40 lat, jako specjalistka chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii jestem blisko problemów zdrowotnych mieszkańców mojego miasta.
Dr Lisiewicz-Jakubaszko jest związana z 4 Wojskowym Szpitalem Klinicznym od 1984 roku. Cztery lata temu stanęła przed wyzwaniem nie tylko jako lekarz, ale i organizator leczenia pacjentów podczas pandemii COVID-19. Wstępem do tego trudnego czasu było zabezpieczenie, wraz z zespołem, 30 polskich obywateli ewakuowanych do naszego szpitala z Wuhan, w tym dzieci, o nieznanym statusie epidemiologicznym.
– Na co dzień interesuję się chorobami, które stanowią wielki, cywilizacyjny wręcz problem medyczny, społeczny i ekonomiczny, czyli cukrzycą, otyłością, przewlekłą niewydolnością serca. Tym bardziej, że Dolny Śląsk jest jednym z regionów o najwyższej zapadalności na cukrzycę, którą można zdefiniować jako epidemię niezakaźną XXI wieku – wyjaśnia dr Lisiewicz-Jakubaszko. i dodaje: – Nagrodę traktuję jako ukoronowanie sukcesów zawodowych, co nie oznacza, że rezygnuję z dalszej pracy. Tej, niestety, nigdy nie zabraknie.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. wroclaw.pl

Najnowsze

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

Politechnika Wrocławska oczekuje na decyzję Polskiej Komisji...

SENIORZY NIE ZAWIEDLI!

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz piknik, promujący...

KADROWE ROSZADY

Płk Norbert Tomczyk został nowym zastępcą komendanta...

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

Moc atrakcji czeka na uczestników pikniku, który...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content