logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

PROGRAM NA JESIEŃ ŻYCIA

PROGRAM NA JESIEŃ ŻYCIA
Plakat projektu

PROGRAM NA JESIEŃ ŻYCIA

Data dodania:

Starzeć trzeba się z godnością i dobrą jakością życia – mówiła w Radiu Wrocław prof. Beata Jankowska-Polańska, szefowa Centrum Wsparcia Badań Klinicznych oraz kierowniczka pilotażowego projektu „Telemedycyna 60+”
4. Wojskowy Szpital Kliniczny realizuje bardzo ciekawy i unikatowy projekt przeznaczony dla osób po 60 roku życia. W jego ramach około 500 pacjentów zostanie objętych opieką lekarską i będzie miało zapewniony kontakt z geriatrą prawie bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe dzięki specjalnej platformie telemedycznej, która pomaga komunikować się pacjentowi i lekarzowi za pomocą komputera. Co bardzo ważne, projekt zakłada szkolenie oraz przekazanie na pewien czas sprzętu informatycznego tym osobom, które dotąd były wykluczone cyfrowo. Pacjenci mają także zapewnioną opiekę lekarza POZ oraz jedną konsultację ze specjalistą geriatrii, jeśli są do tego wskazania medyczne.
Projekt jest finansowany z tzw. funduszy norweskich (Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2014-21) – prawie 1.8 mln zł oraz środków z budżetu państwa – ponad 313 tys. zł.
– Obecnie jesteśmy mniej więcej na półmetku rekrutacji – mówi prof. Beata Jankowska-Polańska. – Każdego dnia odbieramy około 50 telefonów i bardzo nas cieszy to zainteresowanie. Zachęcam wszystkich seniorów, by dbali o siebie i nie godzili się z myślą, że są już w wieku, gdy „musi boleć”. Medycyna robi stałe postępy, daje olbrzymie możliwości terapeutyczne, które powinno się wykorzystywać, aby jakość życia była jak najlepsza niezależnie od wieku.
Do programu można się zarejestrować w każdy dzień roboczy, w godz. 10-12, dzwoniąc pod numer tel. 609 401 817 lub 609 401 926.

Polskie Radio Wrocław:
https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/130904/Szpital-wojskowy-obejmie-zdalna-opieka-pol-tysiaca-seniorow

Najnowsze

ZACHĘCALIŚMY SENIORÓW

Pracownicy naszego szpitala aktywnie uczestniczyli w imprezie...

WIELKI PRESTIŻ DLA PROF. BANASIAKA

Prof. Waldemar Banasiak, kierownik Ośrodka Chorób Serca...

POWODZENIA, PANI LIDIO!

Po blisko 45 latach pracy Lidia Majda...

PATENT NA KSZTAŁCENIE LEKARZY

W ubiegłym roku Wydział Medyczny okazał się...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content