logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

JAK SIĘ NIE BAĆ OPERACJI

JAK SIĘ NIE BAĆ OPERACJI
JAK SIĘ NIE BAĆ OPERACJI

JAK SIĘ NIE BAĆ OPERACJI

Data dodania:

Strach przed pobytem w szpitalu, a zwłaszcza operacją chirurgiczną lub niewielkim zabiegiem jest tak oczywisty, jak to, że prawie każdy z nas, wcześniej lub później, go doświadczy. Warto więc skorzystać ze szkoleń, na jakie już w najbliższy piątek zapraszamy naszych pacjentów.
Zajęcia poprowadzi Dorota Tessmer-Wiewiórka, pielęgniarka koordynująca z Klinicznego Oddziału Urologicznego, absolwentka m.in. pedagogiki specjalnej oraz licznych kursów i szkoleń z zakresu socjologii, biopsychologii oraz terapii relaksacyjnych. – Wszyscy boimy się nowego i nieznanego, a pobyt w szpitalu, choćby to nawet miała być filmowa Leśna Góra, zawsze wywoła strach i obawy przed tym, co nas czeka – mówi pani Dorota.
Tymczasem, jak przekonuje, złe myśli można niwelować. Z pomocą przyjdą zwłaszcza techniki relaksacyjne, które uspokoją głowę i pozwolą myśleć bardziej racjonalnie i pozytywnie. – Chodzi o to, żeby pacjent wiedział, jak radzić sobie ze stresem i np. przed operacją nie tracił energii na strach. Świetnie, jeśli zaufa personelowi i nabierze przekonania, że wszystko ułoży się dobrze – takie nastawienie pomaga obu stronom – zapewnia Dorota Tessmer-Wiewiórka.
Szkolenie przeznaczone jest dla pacjentów szpitalnych, ale także osób, które korzystają z pomocy lekarzy podstawowej opieki oraz lekarzy specjalistów w naszej poliklinice. Pierwsze zajęcia zaplanowano już w najbliższy piątek, 26 maja o godz. 11 w dużej sali konferencyjnej, która mieści się Zintegrowanym Bloku Operacyjnym.
Zapraszamy!

Najnowsze

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

Moc atrakcji czeka na uczestników pikniku, który...

ZACHĘCALIŚMY SENIORÓW

Pracownicy naszego szpitala aktywnie uczestniczyli w imprezie...

WIELKI PRESTIŻ DLA PROF. BANASIAKA

Prof. Waldemar Banasiak, kierownik Ośrodka Chorób Serca...

POWODZENIA, PANI LIDIO!

Po blisko 45 latach pracy Lidia Majda...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content