Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

GDY BOLI KOLANO

GDY BOLI KOLANO

GDY BOLI KOLANO

Data dodania:

Nasi specjaliści z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Ruchu od lat są mistrzami w wykonywaniu małoinwazyjnych zabiegów artroskopowych. O swojej pracy i zaleceniach dla pacjentów, którzy cierpią na dolegliwości stawów kolanowych mówili w „Wydarzeniach”, głównym programie informacyjnym Polsatu.

– Artroskopia to obecnie zabieg niemal jednego dnia. Po jego wykonaniu, jeśli nie ma komplikacji, pacjent może już następnego dnia lub nawet po kilku godzinach wyjść do domu. Ale uwaga, musi się pilnie rehabilitować, bo odpowiednie ćwiczenia i zabiegi stanowią połowę sukcesu – podkreśla dr n. med. Jacek Chlebiński, doświadczony ortopeda od lat specjalizujący się m.in. w leczeniu stawów kolanowych.

Prof. Szymon Dragan, szef Kliniki zauważa, że coraz więcej osób, także w wieku średnim, zaczyna uprawiać sport, i to sport naprawdę ekstremalny. – Często kończy się to bardzo źle, bo aparat ruchowy nie jest na taki wysiłek gotowy – mówi profesor.

Dr Aleksandra Bogut podkreśla, że o kolana należy dbać kompleksowo i stopniować wysiłek. – Nie wskakujmy na ostatni schodek, idźmy po szczebelku. Chcemy przebiec maraton? Zacznijmy od jednego kilometra – radzi obrazowo dr Bogut.

Cały materiał Polsatu (od ok. 22 minuty Wydarzeń”)

Fot. Screenshot Polsat oraz MK

Najnowsze

OŚWIADCZENIE

W reakcji na materiał, jaki ukazał się...

Z UDZIAŁEM WOJEWODY OTWORZYLIŚMY ZAKŁAD MEDYCYNY NUKLEARNEJ

Zakład Medycyny Nuklearnej już działa. Pacjenci będą...

TYLKO PSYCHOPACI SIĘ NIE BOJĄ

Doświadczenie z misji to przede wszystkim nabranie...

WYKŁAD W DREŹNIE I OBRONA DOKTORATU

Prof. Joanna Bladowska, kierownik Ośrodka Diagnostyki Obrazowej...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Przejdź do treści