Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

ELEKTRORADIOLOGIA – KURS NA STUDIA

ELEKTRORADIOLOGIA – KURS NA STUDIA

ELEKTRORADIOLOGIA – KURS NA STUDIA

Data dodania:

Ośrodek Diagnostyki Obrazowej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego będzie bazą dla studentów, którzy podejmą naukę na elektroradiologii – nowym kierunku Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej.

Informuje o tym m.in. telewizja Echo24 w materiale, przygotowanym wspólnie z naszymi pracownikami. – Dziś niemal każda dziedzina medyczna wymaga wsparcia radiologii i diagnostyki obrazowej. Nieustanny rozwój technologii w radiologii i radioterapii oraz coraz częstsze wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawiają, że w placówkach medycznych jest ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektroradiologów. Żaden szpital nie jest w stanie funkcjonować bez radiologów i elektroradiologów – mówi prof. Joanna Bladowska, kierownik Ośrodka Diagnostyki Obrazowej naszego szpitala oraz neuroradiolog z Katedry Nauk Przedklinicznych, Farmakologii i Diagnostyki Medycznej WMed:

Elektroradiologia łączy kompetencje z dziedziny nauk medycznych, nowoczesnych technologii diagnostyczno-terapeutycznych i informatycznych, inżynierii oraz fizyki medycznej. Absolwenci zdobędą umiejętności wykonywania badań diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej, a także diagnostyki elektromedycznej (elektrokardiografii, elektromiografii, czy elektroencefalografii). Nauczą się analitycznego myślenia, obsługi nowoczesnego sprzętu medycznego i zaawansowanych programów komputerowych. – Cieszę się, że taki kierunek będzie dostępny we Wrocławiu – mówi Seweryn Szarmach, kierownik zespołu techników Zakładu Radiologii Lekarskiej i Diagnostyki Obrazowej 4.WSzKzP. – Część naszego personelu także będzie mogła uzupełnić wykształcenie.

Elektroradiologia na Wydziale Medycznym PWr to zajęcia praktyczne już od I roku studiów w pracowniach szpitali partnerskich, m.in. 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.

Absolwenci studiów stacjonarnych I stopnia, po siedmiu semestrach nauki, uzyskają tytuł inżyniera.

Studia na kierunku elektroradiologia oferują m.in.:

  • naukę w maks. 6-osobowych grupach ćwiczeniowych i klinicznych
  • zajęcia z propedeutyki chorób wewnętrznych i onkologicznych (umożliwiają poznanie podstawowych chorób, co znacznie ułatwia odpowiednie wykonanie badania)
  • dyżur nocny w oddziale szpitalnym (przygotowanie do codziennej pracy w warunkach ośrodka wielospecjalistycznego)
  • naukę interpretacji wyników badań obrazowych (wiedza umożliwiająca szybką interwencję w stanach nagłych oraz dobranie właściwego protokołu badania dostosowanego indywidualnie do każdego pacjenta)
  • naukę języka migowego (umożliwia kontakt z pacjentami z niepełnosprawnościami)
  • zajęcia praktyczne od I roku w pracowniach (RTG, USG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i medycyny nuklearnej) w wielospecjalistycznych szpitalach partnerskich
  • rozbudowane zajęcia z diagnostyki elektrofizjologicznej (elektrokardiografia, elektromiografia-EMC, elektroencefalografia-EEG)
  • poznanie radiologii zabiegowej (przygotowanie do pracy w pracowniach zabiegowych – elektroradiolodzy uczestniczą m.in. w zabiegach trombektomii, embolizacji tętniaków, czy stentowania w pracowniach hemodynamiki)
  • zajęcia z podstaw neuroradiologii prowadzone przez ekspertów z europejskim dyplomem z neuroradiologii (ang. European Diploma in Neuroradiology)
  • zastosowanie sztucznej inteligenci (AI) w medycynie
  • zajęcia z ratownictwa medycznego w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej
  • blok zajęć humanistycznych obejmujący m.in. zarządzanie zespołem pracowników oraz podstawy psychologii (kluczowe w kontakcie z pacjentem)
  • zajęcia z fizyki, matematyki i fizyki medycznej prowadzone przez wybitną kadrę innych wydziałów PWr
  • zajęcia z konstrukcji aparatury elektroradiologicznej prowadzone przez inżynierów

Najnowsze

EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z CZERNIAKIEM

Czerniak to złośliwy nowotwór skóry, który charakteryzuje...

DLACZEGO PUCHNĄ NOGI?

Obrzęki nóg to dolegliwość, która dotyka wiele,...

Z WYRAZAMI SZACUNKU…

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych...

STOP AGRESJI

Z ogromnym bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Przejdź do treści