logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU MEDYCZNEGO

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU MEDYCZNEGO

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU MEDYCZNEGO

Data dodania:

Politechnika Wrocławska rozpoczyna rekrutację na kierunek lekarski. Bazą medyczną dla studentów będzie m.in. nasz szpital.
Zgodę na uruchomienie Wydziału Lekarskiego Politechnika otrzymała kilkanaście dni temu, ale przygotowania do przyjęcia 60 studentów trwały od wielu miesięcy. W grudniu ubiegłego roku uczelnia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz osiem szpitali podpisało umowę o współpracy na rzecz utworzenia i prowadzenia wydziału. To właśnie lekarze ze stopniami i tytułami naukowymi zatrudnieni we wrocławskich szpitalach będą stanowić kadrę naukową nowego wydziału. Dodatkowo placówki staną się bazą do praktycznego kształcenia przyszłych lekarzy. Zajęcia z części przedmiotów np. chemii lub biologii poprowadzą wykładowcy z PWr.
W najbliższy czwartek, podczas Dnia Otwartego, chętni do podjęcia studiów medycznych będą mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą Politechniki. O godz. 10 w budynku D-1 przy pl. Grunwaldzkim 13 zaplanowano wykłady o najnowszych trendach w kształceniu lekarzy oraz o praktycznej współpracy inżynierów i medyków. Zainteresowani będą mogli odwiedzić kilka laboratoriów badawczych, m.in. Laboratorium Biopomiarów w Nanoskali oraz Laboratorium Technik Pomiarowych Optyki Biomedycznej.
Na specjalnym stoisku Działu Rekrutacji będzie można porozmawiać na temat zasad rekrutacji, wymagań oraz terminów przyjęć na nowy wydział. – Zapraszamy wszystkich maturzystów na Dzień Otwarty – zachęca dr hab. n. med. Dariusz Jagielski, pełnomocnik rektora PWr  ds. medycznych i doświadczony kardiolog, od lat związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym. – Pokażemy, że można studiować medycynę, łącząc najnowsze technologie z wiedzą typowo medyczną.

Najnowsze

POTRZEBNA KREW

Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa...

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

Politechnika Wrocławska oczekuje na decyzję Polskiej Komisji...

SENIORZY NIE ZAWIEDLI!

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz piknik, promujący...

KADROWE ROSZADY

Płk Norbert Tomczyk został nowym zastępcą komendanta...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content