Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

ĆWICZENIA Z OGNIEM

ĆWICZENIA Z OGNIEM

ĆWICZENIA Z OGNIEM

Data dodania:

Po wybuchu pożaru w budynku Zakładu Patomorfologii dwie osoby nie uciekły z zagrożonej strefy. Szczęśliwie, ewakuowali je strażacy.

Ogień w pomieszczeniach piwnicznych Zakładu Patomorfologii pojawił się kilka minut po godz. 10. Natychmiast powiadomiono straż pożarną oraz zarządzono ewakuację pracowników. Kilkanaście osób bez szwanku, sprawnie i bez paniki opuściło budynek, ale – jak się później okazało – dwóch brakowało na wyznaczonym miejscu zbiórki. Przybyli na pomoc strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu dostali tę informację i natychmiast ruszyli na ratunek do płonącego budynku. Akcja przebiegła bardzo sprawnie – ogień udało się ugasić, ale najważniejsze, że z pożaru uratowano dwie kobiety.

To nie był jedyny problem, z jakim służby szpitala musiały się dzisiaj zmierzyć. Kryzysowa sytuacja związana z pożarem okazała się wodą na młyn złodzieja, który wykorzystując zamieszanie, myszkował w pomieszczeniach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Błyskawiczna akcja pracowników agencji ochrony pozwoliła ująć złodziejaszka lub potencjalnego sabotażysty. Motywy zatrzymanego wyjaśni policja.

– Dzięki pomocy naszych pracowników oraz służb zewnętrznych udało się zrealizować scenariusz ćwiczeń w stu procentach – potwierdza mgr inż. Arkadiusz Cytawa. Inspektor ochrony przeciwpożarowej w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym podkreśla, że ćwiczenia miały dać odpowiedź na wiele ważnych pytań, m.in. czy personel ma wiedzę oraz praktyczne umiejętności przeprowadzenia sprawnej ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarem oraz czy wie, jak współpracować ze służbami ratowniczo-gaśniczymi i porządkowymi. – Dodatkowo sprawdziliśmy wiele elementów, które mają wpływ na powodzenie ewentualnej akcji ratowniczej, takich jak m.in.: sprawność funkcjonowania systemu teleinformatycznego, przejezdność dróg pożarowych i dojazdowych, procedury ewakuacyjne, aktualność dokumentacji związanej z wykonywaniem zadań ewakuacyjnych, a także funkcjonowanie systemu ochrony konkretnej, wybranej do ćwiczenia strefy szpitala.

Podczas, gdy pracownicy Zakładu Patomorfologii odbywali zajęcia praktyczne, personel większości szpitalnych oddziałów miał obowiązek przypomnieć sobie wytyczne związane z postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego.

Za pomoc w przeprowadzeniu ćwiczeń dziękujemy Komendzie Miejskiej PSP we Wrocławiu, JRG PSP nr 9 we Wrocławiu, Delegaturze Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej we Wrocławiu, Agencji Ochrony ASCO oraz Żandarmerii Wojskowej.

Najnowsze

ZAŚPIEWA MARIOLA AUGUSTYN

Zapraszamy na noworoczny koncert kolęd. Rozpocznie się...

ANONIMOWO OCEŃ NASZĄ PRACĘ

Pacjenci 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego mają szansę...

KONDOLENCJE

Wyrazy szczerego współczucia po śmierci Taty składamy...

DOBRYCH ŚWIĄT!

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content