Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

ĆWICZENIA Z OGNIEM

ĆWICZENIA Z OGNIEM

ĆWICZENIA Z OGNIEM

Data dodania:

Po wybuchu pożaru w budynku Zakładu Patomorfologii dwie osoby nie uciekły z zagrożonej strefy. Szczęśliwie, ewakuowali je strażacy.

Ogień w pomieszczeniach piwnicznych Zakładu Patomorfologii pojawił się kilka minut po godz. 10. Natychmiast powiadomiono straż pożarną oraz zarządzono ewakuację pracowników. Kilkanaście osób bez szwanku, sprawnie i bez paniki opuściło budynek, ale – jak się później okazało – dwóch brakowało na wyznaczonym miejscu zbiórki. Przybyli na pomoc strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu dostali tę informację i natychmiast ruszyli na ratunek do płonącego budynku. Akcja przebiegła bardzo sprawnie – ogień udało się ugasić, ale najważniejsze, że z pożaru uratowano dwie kobiety.

To nie był jedyny problem, z jakim służby szpitala musiały się dzisiaj zmierzyć. Kryzysowa sytuacja związana z pożarem okazała się wodą na młyn złodzieja, który wykorzystując zamieszanie, myszkował w pomieszczeniach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Błyskawiczna akcja pracowników agencji ochrony pozwoliła ująć złodziejaszka lub potencjalnego sabotażysty. Motywy zatrzymanego wyjaśni policja.

– Dzięki pomocy naszych pracowników oraz służb zewnętrznych udało się zrealizować scenariusz ćwiczeń w stu procentach – potwierdza mgr inż. Arkadiusz Cytawa. Inspektor ochrony przeciwpożarowej w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym podkreśla, że ćwiczenia miały dać odpowiedź na wiele ważnych pytań, m.in. czy personel ma wiedzę oraz praktyczne umiejętności przeprowadzenia sprawnej ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarem oraz czy wie, jak współpracować ze służbami ratowniczo-gaśniczymi i porządkowymi. – Dodatkowo sprawdziliśmy wiele elementów, które mają wpływ na powodzenie ewentualnej akcji ratowniczej, takich jak m.in.: sprawność funkcjonowania systemu teleinformatycznego, przejezdność dróg pożarowych i dojazdowych, procedury ewakuacyjne, aktualność dokumentacji związanej z wykonywaniem zadań ewakuacyjnych, a także funkcjonowanie systemu ochrony konkretnej, wybranej do ćwiczenia strefy szpitala.

Podczas, gdy pracownicy Zakładu Patomorfologii odbywali zajęcia praktyczne, personel większości szpitalnych oddziałów miał obowiązek przypomnieć sobie wytyczne związane z postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego.

Za pomoc w przeprowadzeniu ćwiczeń dziękujemy Komendzie Miejskiej PSP we Wrocławiu, JRG PSP nr 9 we Wrocławiu, Delegaturze Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej we Wrocławiu, Agencji Ochrony ASCO oraz Żandarmerii Wojskowej.

Najnowsze

DOBRYCH ŚWIĄT!

BRAĆMI SIĘ ZNOWU POCZYŃMY…

Pokoju i spokoju, odpoczynku i dobrego zdrowia,...

NASZ CHIRURG NA PODIUM

Maciej Nowicki, lekarz Kliniki Chirurgicznej naszego szpitala,...

DR NATALIA SŁABISZ

Kolejny pracownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej ze stopniem...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content