logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

Poliklinika Stomatologiczna

Poliklinika Stomatologiczna

Poliklinika Stomatologiczna

POLIKLINIKA STOMATOLOGICZNA 4. WOJSKOWEGO SZPITALA KLINICZNEGO serdecznie zaprasza do bezpłatnych porad oraz  leczenia w ramach gwarantowanych świadczeń (posiadamy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia). Oferujemy również szeroki zakres odpłatnych  usług ponadstandardowych.

Poliklinika Stomatologiczna 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego jest placówką o ponad 50-letniej tradycji. Od 2010 r. kontynuujemy działalność w  nowym budynku, aby lepiej służyć naszym pacjentom, stworzyć im komfortowe warunki leczenia oraz nieustannie zwiększać możliwości rozwoju zgodnie z trendami nowoczesnej stomatologii.

Dzięki kompetentnemu zespołowi specjalistów (chirurgii, protetyki, stomatologii zachowawczej z endodoncją, ortodoncji) mamy możliwość kompleksowego leczenia pacjentów, dzieci i dorosłych. Stawianie diagnozy ułatwia nowoczesna pracownia cyfrowej rentgenodiagnostyki znajdująca się w Poliklinice.

Szanowni Pacjenci! Troska o zdrowie zębów jest troską o stan zdrowia całego organizmu. W ten sposób zapobiegacie powstawaniu oraz nasilaniu się różnych chorób, nie tylko w jamie ustnej. Piękny uśmiech jest źródłem radości, dodaje pewności siebie i stanowi  niezbędne dopełnienie Waszego wizerunku.

REJESTRACJA
Szanując Państwa czas, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się na wizytę, telefonicznie lub osobiście. Nie prowadzimy rejestracji drogą mailową.

Zakres usług

Proponujemy między innymi:

 • rtg (pojedyncznych zębów, pantomograficzne, cefalometryczne m.in. potrzebne do diagnostyki ortodontycznej)
 • badania profilaktyczne, przeglądy stomatologiczne i konsultacje specjalistyczne
 • leczenie w znieczuleniu
 • stomatologia zachowawcza (tj. leczenie i odbudowa zniszczonych próchnicą tkanek zęba)
 • stomatologia dziecięca
 • stomatologia estetyczna (min. korekta kształtu i barwy zębów przy użyciu materiałów wysokiej jakości lub protetycznie, wybielanie)
 • endodoncja ( tzw.”leczenie kanałowe”zębów, również pod mikroskopem)
 • profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego (piaskowanie, scaling)
 • protetyka stomatologiczna (m.in. protezy, korony, mosty)
 • implanty, implantoprotetyka (korony, mosty, protezy osadzone na implantach)
 • chirurgia (min. usuwanie zębów, w tym zatrzymanych tzw.„zębów mądrości”, resekcje, hemisekcje, odsłanianie chirurgiczne zębów zatrzymanych leczonych ortodontycznie, plastyka wędzidełek, sterowana regeneracja kości w chorobach przyzębia i jako przygotowanie do leczenia implantoprotetycznego)
 • ortodoncja (aparaty ruchome, aparaty stałe, w tym estetyczne)
Przypisane jednostki

Kontakt

Gabinet nr 12, tel. 887 444 523

Kontakt

Gabinet nr 15, tel. 261 660 455

Kontakt

Gabinet nr 13, tel. 261 660 459

Kontakt

Gabinet nr 14, tel. 261 660 091
Gabinet nr 13, tel. 261 660 459

Poradnia we współpracy z Kliniką Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorych na nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani, gruczołów ślinowych, masywu szczękowo–sitowego, podstawy czaszki oraz skóry obszaru głowy i szyi. W zespole Kliniki pracują lekarze czterech specjalności, co zapewnia interdyscyplinarne podejmowanie decyzji o najbardziej odpowiednim dla pacjenta sposobie leczenia. Przed rozpoczęciem terapii korzystamy z nowoczesnych metod diagnostyki obrazowej, endoskopii, czyli technik umożliwiających dokładne uwidocznienie górnych dróg oddechowych, a także biopsji cienko- i gruboigłowej.

 • Leczenie chirurgiczne prowadzone jest przez unikatowy w skali kraju zespół interdyscyplinarny składający się z chirurgów szczękowych i onkologicznych, otolaryngologów oraz neurochirurgów. Zespół specjalizuje się w leczeniu chorych na zaawansowane nowotwory, także w okolicy podstawy czaszki i oczodołów. Z powodzeniem stosujemy złożone techniki rekonstrukcji tkanek po usunięciu nowotworu przy użyciu wolnych płatów, w tym złożonych, z mikrochirurgicznym zespoleniem naczyń i wykorzystaniem technik planowania i modelowania trójwymiarowego. Osiągamy dobre rezultaty stosując u naszych pacjentów chemioterapię indukcyjną.
 • W klinice wykonywane są również zabiegi chirurgii laserowej krtani.
 • Opiekę podczas pobytu w oddziale zapewnia doświadczony zespół pielęgniarski, a po leczeniu zapewniona jest specjalistyczna rehabilitacja i obserwacja w przychodni.
 • Nasi pacjenci mogą skorzystać z Poradni Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, która wspiera leczenie chorych ze zmianami przedrakowymi i uszkodzeniami tkanek twarzy i szyi po leczeniu systemowym.

UWAGA!
Poradnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi zaprasza na konsultacje – bez skierowania i karty DILO – w każdy wtorek w godz. 12-15. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr 887 473 227.

Pracownia biopsji cienkoigłowej pozostaje do wyłącznej dyspozycji pacjentów leczonych w 4. WSK.

Kierownik Poradni: lek. dent. Aleksandra Markowska

Zespół: dr n. med. Monika Rutkowska, dr n. med. Maciej Stagraczyński, dr n. med. Szczepan Barnaś, dr n. med. Aleksandra Jaroń, lek. dent. Karolina Makowska, dr n. med. Piotr Barnaś.

Personel

Kierownik Polikliniki / specjalista chirurgii stomatologicznej
lek. dent. Aleksandra Markowska

Lekarze:

dr n. med. Monika Rutkowska
Michał Stankiewicz
dr n. med. Maciej Stagraczyński
Dominik Stolarczyk
Anna Leszczyszyn
Jolanta Duszyc
Anna Trybuła-Fidor
Halina Godlewska
Grzegorz Pokorzyński
Mateusz Nowicki
Katarzyna Wojtuściszyn-Ordyniec
Krzysztof Lisik
Małgorzata Tomaszewska
Ewa Minch
Wioletta Wolf
Joanna Krajewska
Aleksandra Wawrzeńczyk
Magdalena Osińska

Sekretariat:

mgr Monika Gajewska – specjalista ds. statystyki

Asystentki stomatologiczne:

Elżbieta Samborska
Wiesława Krawczyk
Ewgenia Pochludka
Agnieszka Kolano

Higienistka stomatologiczna:

Anna Butrym
Karolina Stanich
Małgorzata Cugier

Technik RTG:

Danuta Piekut

Lokalizacja
Naciśnij CTRL aby przybliżyć mapę
//BUDYNKI WKLEJ //BUDYNKI KONIEC
STOMATOLOGIA - PARTER
Poliklinika Stomatologiczna

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content