logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

Data dodania:

Moc atrakcji czeka na uczestników pikniku, który organizujemy już 4 lipca. Po części wykładowej będzie można w praktyce sprawdzić stan swojego zdrowia oraz nauczyć się, jak o nie prawidłowo dbać. To także doskonała okazja, by przystąpić do projektu „Złote Lata w Zdrowiu”, który ma określić profil zdrowotny wrocławskich seniorów 65+. Realizujemy go ze środków gminy Wrocław.

Nasz piknik składa się z dwóch części – pierwsza rozpocznie się o godz. 10 w dużej sali konferencyjnej  przy Zintegrowanym Bloku Operacyjnym, a jej celem jest przedstawienie uczestnikom wielu przydatnych informacji związanych z profilaktyką zdrowotną. Naszych gości powita komendant płk dr hab. n. med. Wojciech Tański, po którym pałeczkę przejmie najpierw prof. Beata Jankowska-Polańska, wyjaśniając słuchaczom przyczyny i sposoby zapobiegania zespołowi kruchości kości, a następnie prof. Kinga Teodorczuk-Węgrzynowska, która opowie o fundamentalnej roli aktywności fizycznej w profilaktyce chorób krążenia. Na koniec części wykładowej pisarka Nadia Szagdaj zapozna uczestników z historiami o powojennym Wrocławiu.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się druga część pikniku, zaplanowana w cieniu drzew naszego pięknego parku na tyłach szpitala. To będzie doskonała okazja, by zarejestrować się do naszego programu „Złote Lata w Zdrowiu”, wypełniając z pomocą wolontariuszy specjalną ankietę. Dla osób z grupy ryzyka, wyłonionych na podstawie ankiet, przewidzieliśmy konsultację lekarską.

Oprócz tego zaoferujemy seniorom bezpłatne badanie składu ciała, możliwość wykonania darmowych badań labolatoryjnych (morfologia krwi, enzymy wątrobowe, lipidogram), a także szkolenie z pierwszej pomocy oraz porady fizjoterapeutów.   

Z kolei przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego umożliwią uzyskanie Karty Seniora, będą także promować wydarzenia organizowane we Wrocławiu specjalnie dla seniorów.

Na koniec, jak mamy w zwyczaju, zaprosimy uczestników pikniku na pyszną grochówkę.

Zapewniamy również, że na rozległym terenie szpitala uczestnicy pikniku bez problemu trafią do celu – oprócz specjalnych informacji rozmieszczonych w kluczowych miejscach, drogę do sali konferencyjnej oraz parku wskażą wolontariusze.

Serdecznie zapraszamy!

Najnowsze

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

Politechnika Wrocławska oczekuje na decyzję Polskiej Komisji...

SENIORZY NIE ZAWIEDLI!

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz piknik, promujący...

KADROWE ROSZADY

Płk Norbert Tomczyk został nowym zastępcą komendanta...

ZACHĘCALIŚMY SENIORÓW

Pracownicy naszego szpitala aktywnie uczestniczyli w imprezie...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content