logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

WIELKI PRESTIŻ DLA PROF. BANASIAKA

WIELKI PRESTIŻ DLA PROF. BANASIAKA

WIELKI PRESTIŻ DLA PROF. BANASIAKA

Data dodania:

Prof. Waldemar Banasiak, kierownik Ośrodka Chorób Serca naszego szpitala, został powołany przez minister zdrowia na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie kardiologii. Będzie je pełnił przez pięć lat.

Do głównych zadań konsultanta krajowego należy m.in. prognozowanie potrzeb zdrowotnych w dziedzinie kardiologii, opiniowanie i doradztwo przy zadaniach realizowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, a także doradztwo w sprawie realizacji zadań, które wynikają z Narodowego Programu Zdrowia i innych programów zdrowotnych. 

Warto dodać, że prof. Banasiak jest także przewodniczącym Rady Dyscypliny Medycznej – Nauki Medyczne oraz kierownikiem Katedry Nauk Klinicznych Niezabiegowych na Wydziale Medycznym Politechniki Wrocławskiej.

Prof. Banasiak jest związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu od 1984 roku. Początki swojej kariery przedstawił w książce „Od polowego do klinicznego” wydanej z okazji 70-lecia utworzenia szpitala wojskowego: – Po skończonej Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi jako prymus miałem prawo wyboru miejsca pracy, jednak po stażu i pobycie w jednostce wojskowej okazało się, że propozycje, jakie otrzymałem są dalekie od moich oczekiwań. Kliku przyjaznych mi profesorów WAM podpowiedziało mi, że prof. Czesław Telichowski tworzy nowy zespół w szpitalu wojskowym (…). Z medycyną jest trochę tak, jak z produkcją najwyższej klasy zegarków – trzeba terminować u znakomitego specjalisty. To on kształtuje adepta, to on pokazuje, co naprawdę liczy się w danym fachu. Ja miałem szczęście, że trafiłem pod opiekę Profesora (…). Pozwalał mi na samodzielność – luksus, z którym niewielu młodych, ambitnych lekarzy po studiach się styka.

Z kolei prof. Czesław Telichowski tak opisywał zakończenie swojej kariery jako szefa: – Moim celem było pozostawienie Kliniki komuś, kto w sensie moralnym i merytorycznym byłby w stanie zapewnić jej rozwój. Wybór padł na prof. Waldemara Banasiaka. Ośrodek Chorób Serca, jaki stworzył, ma w Polsce zasłużoną renomę.

Prof. Banasiak zawsze stawiał na rozwój młodych lekarzy, ponieważ jak przyznaje „tak postrzega rolę szefa, który musi edukować”. Jest opiekunem dwóch rozpraw habilitacyjnych i promotorem 13 doktoratów. Recenzował 21 postępowań do tytułu profesora, 13 doktora habilitowanego i 11 doktoratów. 

W latach 2009-11 prof. Banasiak pełnił zaszczytną funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Profesor specjalizuje się w leczeniu niewydolności serca, a do jego zainteresowań naukowych należą też obszary związane ze stabilną chorobą wieńcową, migotaniem przedsionków oraz kardioonkologią. 

Panie Profesorze, serdecznie gratulujemy!

Prof. Waldemar Banasiak – nota biograficzna

Akt powołania

Najnowsze

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

Politechnika Wrocławska oczekuje na decyzję Polskiej Komisji...

SENIORZY NIE ZAWIEDLI!

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz piknik, promujący...

KADROWE ROSZADY

Płk Norbert Tomczyk został nowym zastępcą komendanta...

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

Moc atrakcji czeka na uczestników pikniku, który...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content