logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

PROMOCJA ROZWIĄZAŃ TELEMEDYCZNYCH

PROMOCJA ROZWIĄZAŃ TELEMEDYCZNYCH

PROMOCJA ROZWIĄZAŃ TELEMEDYCZNYCH

Data dodania:

Przedstawiciele 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego rozmawiali w Norwegii o doświadczeniach związanych z projektami telemedycznymi.

4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu jest realizatorem dwóch pilotażowych projektów, dotyczących rozwiązań telemedycznych, w modelach „Geriatria” i „Choroby przewlekłe”. Środki na te innowacyjne przedsięwzięcia pochodzą z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa. Kilka dni temu nasza czteroosobowa delegacja: troje ekspertów medycznych, lekarzy: dr n. med. Beata Tomasiewicz, lek. Tomasz Walczak, dr n. med. Dagmara Gaweł-Dąbrowska oraz koordynatorka projektu mgr Anna Stapkiewicz zaprezentowali w Oslo i Drammen nowo zdobyte przez nasz Szpital doświadczenia.

Uczestnikami spotkań ze strony norweskiej byli przedstawiciele gmin norweskich, środowiska akademickiego i medycznego, zaangażowani w telemedycynę, jak również przedstawiciele sektora firm Hi-tech, którzy tworzą nowoczesne narzędzia telemedyczne.

Spotkania były bardzo owocne. Anna Stapkiewicz: – Wiele się nauczyliśmy, ale liczymy, oczywiście, na dalszą współpracę z norweskimi partnerami. Mamy nadzieję na zbudowanie trwałych relacji, które w najbliższej przyszłości pozwolą na bieżące przekazywanie sobie wniosków płynących z realizacji projektów temedycznych. Być może uda się znaleźć partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Najnowsze

SPRAWNIEJ BADAMY W LABORATORIUM

Pacjenci, którzy zgłaszają się na badania laboratoryjne...

PROJEKT DLA WROCŁAWSKICH SENIORÓW

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP...

BENE MERITUS!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych...

ZAKŁAD PATOMORFOLOGII JUŻ OTWARTY!

Więcej badań, lepsze warunki pracy dla zespołu...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content