logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

PANI MARIA WRACA DO DOMU!

PANI MARIA WRACA DO DOMU!

PANI MARIA WRACA DO DOMU!

Data dodania:

92-letnia Maria Pissowodzka, repatriantka z Kazachstanu, jest już po operacji ortopedycznej. O własnych siłach wychodzi dzisiaj do domu! – Z całego serca wszystkim dziękuję – mówi wzruszona pacjentka.

Pani Maria urodziła się w 1932 roku w polskiej rodzinie na Podolu, ale jako czteroletnia dziewczynka została z rodziną przesiedlona do północnego Kazachstanu. Przez wiele lat starała się o repatriację do Polski. Nadal mówi po polsku, ojczystego języka nauczyła także swoje dzieci i wnuczki.

Na początku roku pani Maria złamała kość udową, jednak w Kazachstanie nie dostała pomocy medycznej. W powrocie do Polski pomogła jej m.in. dziennikarka Grażyna Orłowska-Sondej, która od lat w Telewizji Polonia prowadzi Studio Wschód.

Kilka tygodni temu pacjentkę konsultował prof. Szymon Dragan, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego. Uznał, że nasi lekarze mogą  wykonać zabieg wszczepienia endoprotezy prawego biodra, ale najpierw chora powinna wyleczyć uraz ręki. – W miniony poniedziałek zoperowaliśmy panią Marię – opowiada ppłk lek. Wojciech Sznajder, ordynator Traumatologii Narządu Ruchu. – Po zabiegu wystąpiły drobne problemy, jednak teraz pacjentka jest w naprawdę dobrej formie!

– Pozazdrościć kondycji – ocenia prof. Dragan. – Z drobną pomocą porusza się samodzielnie, więc dzisiaj pani Maria wraca do domu.

– Serdecznie dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiliście. Niech wam Bóg błogosławi – mówi pani Maria.

Najnowsze

WIELKI PRESTIŻ DLA PROF. BANASIAKA

Prof. Waldemar Banasiak, kierownik Ośrodka Chorób Serca...

POWODZENIA, PANI LIDIO!

Po blisko 45 latach pracy Lidia Majda...

PATENT NA KSZTAŁCENIE LEKARZY

W ubiegłym roku Wydział Medyczny okazał się...

PRACUJ Z NAMI!

Zapraszamy absolwentów pielęgniarstwa na dni otwarte w...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content