logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

Data dodania:

Z głebokim żalem i niedowierzaniem informujemy o odejściu płk. rez. dr. n. med. Leszka Lewczyka, kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, wspaniałego lekarza i wypróbowanego przyjaciela wielu z nas.
Dr Leszek Lewczyk urodził się w styczniu 1960 roku we Wrocławiu. Studiował w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, ale niemal całe zawodowe życie związał z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym. Pracował z nami od lipca 1991 roku.
Dr n. med. Józef Ruta tak wspomina zmarłego kolegę: – Leszek Lewczyk był lekarzem o ogromnym autorytecie i uczciwości, nadzwyczaj obowiązkowym człowiekiem, rzetelnym w pracy zawodowej, dydaktycznej i naukowej. W Klinice Ortopedii przeszedł wszystkie szczeble od młodszego asystenta do kierownika Kliniki. W 1999 r. obronił pracę doktorską pod tytułem „Kliniczna analiza leczenia obrażeń zmiażdżeniowych stóp.”
Był bardzo zaangażowany w działalność dydaktyczną. Pod Jego kierunkiem wielu lekarzy uzyskało specjalizacje z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Był autorem i współautorem wielu prac wygłaszanych na konferencjach ortopedycznych krajowych i międzynarodowych. Mimo tak szeroko prowadzonej działalności znajdował czas przede wszystkim dla chorych, dla ich problemów zdrowotnych, socjalnych i rodzinnych.
Nie tylko medycyna i pacjenci wypełniali Jego życie. Pasjonował się podróżami, historią i literaturą, sportami zimowymi, które uprawiał również z wielkim zamiłowaniem, oraz piłką nożną, a w szczególności wrocławską drużyną Śląska Wrocław, której wyniki śledził na bieżąco od lat.
Życie dr. Lewczyka zostało niespodziewanie przerwane. W naszej pamięci pozostanie jako znakomity Szef, nauczyciel, wspaniały lekarz, oddany innym człowiek i kolega, na którego zawsze można było liczyć.
Dr. Leszka Lewczyka pożegnamy w sobotę, 9 grudnia, o godz. 12.30 na wrocławskim cmentarzu przy ul. Smętnej.
Rodzinie i przyjaciołom Pana Doktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.


Cześć Jego pamięci!

Najnowsze

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

Politechnika Wrocławska oczekuje na decyzję Polskiej Komisji...

SENIORZY NIE ZAWIEDLI!

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz piknik, promujący...

KADROWE ROSZADY

Płk Norbert Tomczyk został nowym zastępcą komendanta...

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

Moc atrakcji czeka na uczestników pikniku, który...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content