logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

ODSZEDŁ DR LESZEK LEWCZYK

Data dodania:

Z głebokim żalem i niedowierzaniem informujemy o odejściu płk. rez. dr. n. med. Leszka Lewczyka, kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, wspaniałego lekarza i wypróbowanego przyjaciela wielu z nas.
Dr Leszek Lewczyk urodził się w styczniu 1960 roku we Wrocławiu. Studiował w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, ale niemal całe zawodowe życie związał z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym. Pracował z nami od lipca 1991 roku.
Dr n. med. Józef Ruta tak wspomina zmarłego kolegę: – Leszek Lewczyk był lekarzem o ogromnym autorytecie i uczciwości, nadzwyczaj obowiązkowym człowiekiem, rzetelnym w pracy zawodowej, dydaktycznej i naukowej. W Klinice Ortopedii przeszedł wszystkie szczeble od młodszego asystenta do kierownika Kliniki. W 1999 r. obronił pracę doktorską pod tytułem „Kliniczna analiza leczenia obrażeń zmiażdżeniowych stóp.”
Był bardzo zaangażowany w działalność dydaktyczną. Pod Jego kierunkiem wielu lekarzy uzyskało specjalizacje z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Był autorem i współautorem wielu prac wygłaszanych na konferencjach ortopedycznych krajowych i międzynarodowych. Mimo tak szeroko prowadzonej działalności znajdował czas przede wszystkim dla chorych, dla ich problemów zdrowotnych, socjalnych i rodzinnych.
Nie tylko medycyna i pacjenci wypełniali Jego życie. Pasjonował się podróżami, historią i literaturą, sportami zimowymi, które uprawiał również z wielkim zamiłowaniem, oraz piłką nożną, a w szczególności wrocławską drużyną Śląska Wrocław, której wyniki śledził na bieżąco od lat.
Życie dr. Lewczyka zostało niespodziewanie przerwane. W naszej pamięci pozostanie jako znakomity Szef, nauczyciel, wspaniały lekarz, oddany innym człowiek i kolega, na którego zawsze można było liczyć.
Dr. Leszka Lewczyka pożegnamy w sobotę, 9 grudnia, o godz. 12.30 na wrocławskim cmentarzu przy ul. Smętnej.
Rodzinie i przyjaciołom Pana Doktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.


Cześć Jego pamięci!

Najnowsze

NOWY SZEF ORTOPEDÓW

Prof. dr hab. n. med. Szymon Dragan...

W PIĄTEK POŻEGNAMY DR. BOJARSKIEGO

Z przykrością informujmy o odejściu pułkownika rezerwy...

DWOJE ZASŁUŻONYCH DLA WROCŁAWIA

Chirurg, dr n. med. Jerzy Pawełczyk oraz...

STYMULUJĄ SERCE PO NOWEMU!

Lekarze z Pracowni Elektrofizjologii Ośrodka Chorób Serca...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content