Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

MISTRZOSTWA POLSKI DERMATOLOGÓW

MISTRZOSTWA POLSKI DERMATOLOGÓW

MISTRZOSTWA POLSKI DERMATOLOGÓW

Data dodania:

Nasi lekarze wzięli udział w zimowej konferencji dermatologicznej, a przy okazji z sukcesami zmierzyli się na narciarskim stoku.

Krynica-Zdrój była miejscem spotkania naukowego oraz mistrzostw Polski lekarzy dermatologów w narciarstwie alpejskim. Główny organizator, prof. Jacek Szepietowski, prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, na co dzień związany z Klinicznym Oddziałem Dermatologiczno-Wenerologicznym 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego, otrzymał wsparcie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz naszego szpitala, z komendantem gen. bryg. dr. hab. n. med. Wojciechem Tańskim na czele. Program konferencji obejmował specjalistyczne wykłady poświęcone współczesnym wyzwaniom dermatologii, osadzone w szerokim, interdyscyplinarnym kontekście, obejmując zagadnienia z innych dziedzin medycyny, takich jak onkologia kliniczna i chirurgia onkologiczna, intensywna terapia, reumatologia, neurologia dziecięca, psychiatria oraz biotechnologia. Doskonale sprzyjało to wymianie doświadczeń i integracji środowiska lekarskiego.

Sportowym punktem kulminacyjnym imprezy okazały się zawody rozegrane na stoku Jaworzyny Krynickiej, które przy doskonałych warunkach atmosferycznych dostarczyły zarówno zawodnikom, jak i obserwatorom emocji na najwyższym poziomie.

Zawody przyniosły znaczące sukcesy lekarzom związanym z naszym szpitalem. Dr hab. Piotr Krajewski sięgnął po tytuł mistrzowski w kategorii mężczyzn, a prof. dr hab. Łukasz Matusiak uplasował się na trzecim stopniu podium. Srebro wywalczył dr n. med. Paweł Brzewski (Oddział Dermatologii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie). W rywalizacji kobiet zwyciężyła lek. Marta Szepietowska (Klinika Dermatologii UJ Kraków), ale nasza rezydentka, lek. Iwona Matus wywalczyła srebrny medal. Podium zamknęła dr n. med. Katarzyna Smolarczyk (Klinika Dermatologiczna Uniwersytetu Medycznego w Warszawie).

Uczestnicy zgodnie podkreślają, że tego rodzaju spotkania, czyli połączenie nauki i sportu, są doskonałą okazją do budowania dobrych relacji zawodowych oraz międzyludzkich.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Najnowsze

Dzień Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia w 4. WSzKzP SPZOZ we Wrocławiu

1 czerwca 2026 roku w 4 Wojskowym...

Współpraca z Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych

W dniu 26.05.2026r. odbyło się uroczyste podpisanie...

Program edukacyjny w zakresie profilaktyki chorób tarczycy dla dorosłych mieszkańców Wrocławia „TARCZYCA – ŚWIADOME ZDROWIE” Program finansowany przez Gminę Wrocław

W 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką...

Konferencja „Współpraca medycyny wojskowej i cywilnej na rzecz obronności państwa” Żary – 21-05-2026

21 maja br. w Żarach odbyła się...

Przejdź do treści