logo bip
Szukaj
Close this search box.
Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

KSZTAŁCENIE LEKARZY POZA UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM TO DOBRY POMYSŁ

Data dodania:

Politechnika Wrocławska oczekuje na decyzję Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie prowadzenia nauki na utworzonym rok temu Wydziale Medycznym. Jego dziekan, prof. Dariusz Jagielski, który w naszym szpitalu pracuje także jako zastępca kierownika Kliniki Kardiologii jest przekonany, że weryfikacja PKA zakończy się pomyślnie.

Przypomnijmy, że 4. Wojskowy Szpital Kliniczny jest placówką partnerską, zaangażowaną podobnie jak kilka innych wrocławskich szpitali w kształcenie studentów.

W wywiadzie udzielonym portalowi „Rynek Zdrowia” prof. Jagielski podkreśla konieczność kształcenia w Polsce większej niż dotąd liczby lekarzy, mówi o organizacji nauki na Wydziale Medycznym, sporych inwestycjach poczynionych przez PWr oraz m.in. planach na kolejne lata.

Pytany o największe wyzwanie organizacyjne odpowiada:

– Największym wyzwaniem nie była organizacja samych studiów – idea powołania Wydziału Medycznego na Politechnice spotkała się z zainteresowaniem zarówno jednostek opieki zdrowotnej, jak i wielu znamienitych lekarzy czy współpracujących z nimi od lat inżynierów. Znaliśmy przepisy i wymogi, jakie trzeba spełnić, by uruchomić studia na kierunku lekarskim, wszystko było szczegółowo zaplanowane i realizowane.

Trudniej było i jest przekonać środowisko medyczne, że kształcenie lekarzy poza uniwersytetem medycznym jest dobrym pomysłem. W Polsce wciąż tkwimy w sztywnych podziałach obszarowych uczelni – jedni zajmują się sztuką, inni medycyną, jeszcze inni inżynierią, etc. Tymczasem przykłady zachodnich uczelni wskazują, że wielodziedzinowe uniwersytety tworzą zasadniczo najlepszą naukę. Techniczny Imperial College ma kierunek medyczny. Lekarzy kształcą również politechniki w Monachium czy Dreźnie. To są nasze inspiracje i punkty odniesienia.

Cały wywiad na stronie rynekzdrowia.pl

Najnowsze

SENIORZY NIE ZAWIEDLI!

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz piknik, promujący...

KADROWE ROSZADY

Płk Norbert Tomczyk został nowym zastępcą komendanta...

ZDROWOTNY PIKNIK DLA SENIORÓW 65+

Moc atrakcji czeka na uczestników pikniku, który...

ZACHĘCALIŚMY SENIORÓW

Pracownicy naszego szpitala aktywnie uczestniczyli w imprezie...

 

Numer telefonicznej informacji – 261 660 373.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku (w dni robocze), w godz. 7.00 – 15.00.

Skip to content