Poczta
elektroniczna

szpital@4wsk.pl

Dane adresowe

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Rudolfa Weigla 5, 50-981 Wrocław

DWOJE ZASŁUŻONYCH DLA WROCŁAWIA

DWOJE ZASŁUŻONYCH DLA WROCŁAWIA

DWOJE ZASŁUŻONYCH DLA WROCŁAWIA

Data dodania:

Chirurg, dr n. med. Jerzy Pawełczyk oraz pielęgniarka Ewa Cela zostali uhonorowani medalami „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”.

Odznaczenia wręczył prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podczas uroczystości zorganizowanej w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej. Obok naszych pracowników prezydent uhonorował także kilkanaście innych osób, związanych przede wszystkim z branżą medyczną.  

Wyróżnienia przyznano w ramach 52. Edycji Wrocławskiej Księgi Pamięci. Inicjatorką jej powstania jest wieloletnia dziennikarka i działaczka społeczna Wanda Ziembicka-Has. Za cel stawia sobie upamiętnienie osób, które w wyjątkowy sposób przysłużyły się miastu i jego mieszkańcom.

Dr n. med. Jerzy Pawełczyk w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym pracuje od 1983 roku, obecnie pełni funkcję zastępcy kierownika Ośrodka Chirurgii. Jest niezwykle cenionym lekarzem i świetnym operatorem. – Medal „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia” traktuję jako wyróżnienie dla całej rzeszy zwykłych, szarych chirurgów, którzy codziennie, bez wielkiego rozgłosu, wykonują swoje obowiązki, pewnego rodzaju pracę u podstaw, pomagając chorym w krytycznych momentach. Jest nas, chirurgów, coraz mniej, ponieważ młodzi ludzie wybierają dziedziny medycyny, które nie są aż tak obciążające psychicznie i fizycznie – mówił dr Pawełczyk podczas uroczystości w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej.

Medal od prezydenta Sutryka odebrała także doświadczona i ceniona pielęgniarka Kliniki Kardiologii Ośrodka Chorób Serca, pani Ewa Cela. W naszym szpitalu pomagała chorym przez 41 lat.

Obojgu Państwu serdecznie gratulujemy!

Fot. Marek Księżarek/wroclaw.pl

Najnowsze

Dzień Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia w 4. WSzKzP SPZOZ we Wrocławiu

1 czerwca 2026 roku w 4 Wojskowym...

Współpraca z Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych

W dniu 26.05.2026r. odbyło się uroczyste podpisanie...

Program edukacyjny w zakresie profilaktyki chorób tarczycy dla dorosłych mieszkańców Wrocławia „TARCZYCA – ŚWIADOME ZDROWIE” Program finansowany przez Gminę Wrocław

W 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką...

Konferencja „Współpraca medycyny wojskowej i cywilnej na rzecz obronności państwa” Żary – 21-05-2026

21 maja br. w Żarach odbyła się...

Przejdź do treści