Usługi poza NFZ

2014-07-07

DERMATOLOGIA. Nowe zabiegi już dostępne

Kompetentny personel Klinicznego Oddziału Dermatologicznego 4. WSK we Wrocławiu wykonuje od niedawna - na zasadach komercyjnych -  zabiegi zamykania naczynek na twarzy i nogach oraz zabiegi fotoodmładzania. Kwalifikacja do zabiegów odbywa się w poliklinice w każdą środę (w godzinach 12-13) oraz w Oddziale Dermatologicznym we wtorki i czwartki (godz. 11).
 
Rozszerzone lub popękane naczynka krwionośne na twarzy, rękach i nogach są częstym problemem estetycznym, dotyczącym zarówno kobiet jak i mężczyzn. Tego rodzaju skórę należy odpowiednio pielęgnować, najlepiej stosując profilaktykę, by zniwelować istniejące zmiany oraz zapobiec kolejnym. Czynnikami, które mogą powodować rozszerzenie lub pękanie naczynek są m.in. duże zmiany temperatury i wilgotności, nadmierne opalanie się, zbyt długie stosowanie maści sterydowych lub po prostu emocje. Szczególnie wrażliwe są osoby z jasną karnacją i delikatną, suchą skórą. Do najskuteczniejszych metod radzenia sobie z tymi problemami należy laseroterapia, którą stosują lekarze dermatolodzy naszego Szpitala. 
 
Zabieg fotoodmładzania jest kuracją uniwersalną, umożliwiającą usunięcie drobnych  zmarszczek, przebarwień posłonecznych, rozszerzonych naczynek, rumienia twarzy oraz innych uszkodzeń skóry. Co najważniejsze - w odróżnieniu od wielu innych dotychczas proponowanych metod – zabieg nie jest inwazyjny. Trwa około 20-30 minut i polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła laserowego. Pierwsze efekty można zaobserwować już po dwóch-trzech seriach zabiegów, w wyniku których skóra jest bardziej naprężona, gładsza i delikatniejsza.