Aktualności

2016-11-07

Nowy tomograf zbada szybciej i lepiej

Trwa montaż nowego tomografu komputerowego. Sprzęt poprawi i przyspieszy diagnostykę, zwłaszcza pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
128-rzędowy tomograf Siemens Somatom AS zastąpi wysłużony aparat, wykorzystywany w 4. WSK od blisko 10 lat. Jest montowany w pomieszczeniu położonym niedaleko SOR-u, co znacznie ułatwi pracę personelowi naszej placówki, a pacjentom zapewni komfort i szybszą diagnostyk. – Dysponujemy teraz dwoma bardzo dobrymi aparatami, dzięki czemu w sytuacjach, gdy zepsuje się jeden z nich, mamy pewność ciągłości wykonywania badań. Nowy sprzęt pozwoli również zwiększyć liczbę diagnozowanych pacjentów, o ile uda nam się podpisać korzystniejszy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – podkreśla dr n. med. Przemysław Jaźwiec z Zakładu Radiologii Lekarskiej i Diagnostyki Obrazowej.
Nowy tomograf kosztował prawie 2,5 mln zł. Większość środków na jego zakup udało się pozyskać z Ministerstwa Obrony Narodowej, pozostałe pochodzą z budżetu Szpitala. 4. WSK sfinansował także niemały, bo sięgający blisko 275 tys. zł, koszt prac związanych z adaptacją pomieszczeń.