Aktualności

2016-04-15

Kręcili na internie!

Kilkadziesiąt osób, a wśród nich znany aktor Krzysztof Pieczyński , pracowało w szpitalnych salach i korytarzach 4. WSK, przygotowując telewizyjny serial.
Podinspektor Maciej Stasiński, w którego wcielił się Pieczyński, ma stany lękowe po wojnie na Bałkanach. Lekarze próbują pomóc policjantowi  uporać się z demonami przeszłości, ale sprawa nie jest oczywiście łatwa. Na co dzień Stasiński pracuje w Wydziale Spraw Niewyjaśnionych, potocznie zwanej „Komisją morderstw”, która rozwiązuje kryminalne zagadki sprzed wielu lat.
Akcja 12-odcinkowego serialu toczy się na Dolnym Śląsku. Zdjęcia realizowano m.in. na zamkach w Książu, Kliczkowie, w Górach Sowich, w okolicach Wałbrzycha, Stawów Milickich, czy wreszcie na poradzieckich terenach w Krzywej. Wczoraj ekipa przyjechała do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego, kręcąc ujęcia w naszym parku oraz wnętrzach Kliniki Chorób Wewnętrznych.
„Komisja morderstw” to wspólna produkcja TVP2 oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Obok Krzysztofa Pieczyńskiego w rolach głównych występują m.in. Paweł Małaszyński , Małgorzata Buczkowska i Marcel Sabat. Emisję zaplanowano jesienią tego roku.

Zdjęcia