Aktualności

2023-10-13

Trenuj z nami relaks

Gdy myśl o operacji przeraża, a perspektywa hospitalizacji wywołuje lęk - weź udział w naszych warsztatach. - Nauczymy technik relaksacyjnych, pomożemy opanować złe myśli i pokażemy, jak radzić sobie ze stresem – przekonuje pomysłodawczyni projektu, Dorota Tessmer-Wiewiórka, pielęgniarka z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego, absolwentka m.in. pedagogiki specjalnej oraz licznych kursów i szkoleń z zakresu socjologii, biopsychologii oraz terapii relaksacyjnych.
Pierwsze zajęcia, podczas których nasi pacjenci dowiedzieli się, jak w praktyce niwelować stres oraz myśleć pozytywnie o czekającym leczeniu, już za nami. – Sądzę, że w dużym stopniu pomogły im przełamać barierę strachu i otworzyć się na nowe doświadczenia – ocenia pielęgniarka naczelna, Ewa Pielichowska.
Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę, więc zaplanowano już kolejne. Do końca roku zorganizujemy jeszcze trzy spotkania: 19 października w godz. 12-13, 16 listopada w godz. 12-13 oraz 7 grudnia w godz. 12.30-13.30. Wszystkie odbędą się w dużej sali konferencyjnej, która mieści się w budynku Zintegrowanego Bloku Operacyjnego.
Przypominamy, że szkolenia przeznaczone są dla pacjentów szpitalnych, ale także osób, które korzystają z pomocy lekarzy podstawowej opieki oraz lekarzy specjalistów w naszej poliklinice.
Serdecznie zapraszamy!