Aktualności

2023-09-06

Promujemy zdrowie pod Magnolią

Zbadamy skład ciała, zachęcimy do zdrowego trybu życia oraz zaproponujemy udział w naszych projektach przygotowanych z myślą o osobach starszych oraz chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia zaplanowano w najbliższą sobotę, 9 września w godz. 10-18, przed centrum handlowym Magnolia Park. Organizuje je Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu wspólnie z Fundacją Ładne Historie oraz Magnolią.
Głównym celem wydarzenia jest promowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców Wrocławia i szerzenie ugruntowanej i potwierdzonej naukowo wiedzy na ten temat. Będą m.in.: edukacja diabetologiczna oraz psychologiczna, pomiar ciśnienia i glukozy, warsztaty i wykłady o zdrowiu, a także wybrane badania profilaktyczne. 4. Wojskowy Szpital Kliniczny doskonale wpisuje się w te założenia. Będziemy zachęcać do kontrolowania zdrowia, pomożemy w ustaleniu składu ciała, a nasi specjaliści zbadają chętnych spirometrem. Osoby zainteresowane będą mogły dowiedzieć się więcej na temat dwóch programów finansowanych z funduszy norweskich, a realizowanych aktualnie w naszym szpitalu. Pierwszy projekt pod nazwą „Geriatria” przeznaczony jest dla osób po 60 roku życia, drugi dla chorych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Oba wykorzystują dobrodziejstwo telemedycyny tak, aby kontrolować stan zdrowia bez konieczności wychodzenia z domu. Szczegóły obu programów można poznać w najbliższą sobotę podczas promocji zdrowia pod Magnolią Park lub telefonicznie, dzwoniąc do nas pod numery 609 401 817 oraz 609 401 926. Oba telefony są czynne codziennie w dni robocze, w godz. 10-12.
Zapraszamy!

* Na zdjęciach: wrocławianie chętnie odwiedzali nasze namioty podczas Dni Promocji Zdrowia.

Zdjęcia