Aktualności

2023-02-06

Autobiografia prof. Telesfora Piecucha

„Miałem trochę szczęścia w życiu. Wspomnienia dziewięćdziesięcioletniego chirurga” – to tytuł świeżo wydanej biografii wieloletniego szefa kliniki chirurgicznej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.
Niemal rok po śmierci prof. Piecucha na rynku księgarskim dostępna jest autobiografia naszego lekarza – człowieka, który przez 46 lat uprawiał zawód z niesłabnąca pasją i zaangażowaniem.
W książce, która jest rodzajem pamiętnika, prof. Piecuch opisuje m.in. swoje dzieje podczas II wojny światowej, studia w poznańskim Uniwersytecie Medycznym, okoliczności wstąpienia do wojska, pracę w naszym szpitalu u boku słynnych chirurgów prof. Tadeusza Orłowskiego oraz prof. Wiktora Brossa.
W notce od wydawcy można przeczytać, że biografia prof. Piecucha stanowi dokument rozwoju medycyny od czasów powojennych do współczesności. „Autor w pasjonujący sposób opisuje przebieg kształcenia i specjalizacji lekarzy po drugiej wojnie światowej. W niezwykle zajmującej części medycznej obszernie opisuje metody przeprowadzania operacji z zakresu chirurgii ogólnej, torakochirurgii i chirurgii naczyniowej w drugiej połowie dwudziestego wieku”.
Pozycja jest dostępna w wersji papierowej oraz jako e-book.