Aktualności

2022-12-22

Umowa podpisana!

Przedstawiciele największych wrocławskich szpitali, w tym 4. WSK, Politechniki Wrocławskiej oraz zarządu województwa dolnośląskiego podpisali porozumienie w sprawie utworzenia Wydziału Medycznego.
Wydział powstanie w strukturach Politechniki Wrocławskiej i będzie kształcił przyszłych lekarzy od października przyszłego roku. Planuje się, że na pierwszy rok zostanie przyjętych ok. 60 osób. Kadrę naukową i dydaktyczną utworzą odpowiednio przygotowani pracownicy wrocławskich szpitali, którzy obok zajęć teoretycznych poprowadzą także ćwiczenia praktyczne.
4. WSK reprezentowali na uroczystości komendant płk dr n. med. Wojciech Tański, prof. dr hab. n. med. Waldemar Banasiak oraz dr hab. n. med. Dariusz Jagielski. - Projekt, który współtworzymy jest w pewnym sensie realizacją moich marzeń - mówi prof. Banasiak. – Od dawna widzę, że dotychczasowy system kształcenia, w którym sam przecież zdobywałem wiedzę, jest już po prostu archaiczny. Pryzmatem, przez jaki powinniśmy uczyć młodych ludzi, musi być nowoczesna technologia, która wdziera się do medycyny w sposób wcześniej niespotykany.

Fot. Politechnika Wrocławska

Zdjęcia