Aktualności

2022-09-12

Odszedł mgr Kazimierz Śmigielski

Z wielkim żalem informujemy, że w wieku 60 lat zmarł zastępca komendanta - dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu, mgr Kazimierz Śmigielski.
- Zapamiętam Go jako osobę niezwykle kompetentną, merytoryczną, z pasją wypełniającą swoje obowiązki. Co bardzo ważne, choć z wykształcenia był ekonomistą i operował głównie liczbami, zawsze widział za nimi ludzi – wspomina płk dr n. med. Wojciech Tański, komendant 4. WSK.
Kazimierz Śmigielski urodził się Książu Wielkopolskim, ale był absolwentem wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. Skończył wydział gospodarki narodowej w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji i tuż po studiach związał się z Hutmenem. Przepracował w nim prawie 28 lat, zaczynając od stanowiska specjalisty ds. finansowych aż po m.in. stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego tej firmy. W tym okresie był także członkiem rad nadzorczych kilku przedsiębiorstw, m.in. Zachodniej Izby Gospodarczej we Wrocławiu.
W 2017 roku rozpoczął pracę w 4. WSK jako zastępca komendanta – dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych. Odbył liczne kursy z zakresu finansowania SP ZOZ-ów, aktywnie kreując m.in. politykę finansową oraz system kontrolingu naszego Szpitala.  – Początkowo nie znał środowiska medycznego, ale bardzo szybko wdrożył się do nowych obowiązków – wspomina jedna z jego podwładnych. – Zyskał wiele naszej sympatii, bo ceniliśmy jego kompetencje, ale także wysoki poziom decyzyjności, empatię oraz poczucie humoru.
Kazimierz Śmigielski przez dwa ostatnie lata dzielnie walczył z chorobą. Pracował niemal do ostatniego dnia. - Pan dyrektor pokazał wielką klasę jako człowiek i pracownik. Swoje obowiązki traktował jak misję, którą po prostu trzeba wypełnić – mówi płk Tański.
Jego współpracownica dodaje: - Szef zakończył wszystkie swoje sprawy. Biurko zostawił puste.
Pogrzeb Kazimierza Śmigielskiego rozpocznie się 13 września 2022 r. o godz. 12 w kaplicy cmentarza parafialnego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.
W imieniu komendanta 4. WSK oraz wszystkich pracowników składamy Rodzinie Pana Dyrektora oraz wszystkim przyjaciołom wyrazy najgłębszego współczucia.