Aktualności

2022-01-28

Trójka do rezerwy

Z mundurem pożegnało się wczoraj trzech żołnierzy 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.
Najdłuższy wojskowy staż ma płk dr n. med. Szczepan Barnaś, który służył ponad 40 lat. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, cenionym specjalistą otolaryngologiem, specjalizującym się w zabiegach onkologicznych oraz kierownikiem naszej Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi. W 4. WSK pracuje od 1995 roku, choć, jak przyznał, ze szpitalem był związany już wcześniej, robiąc u nas specjalizację.
Ppłk lek. Jarosław Majcherek również jest absolwentem WAM, specjalistą z zakresu chirurgii naczyniowej, w naszym szpitalu pracuje od 2007 roku, pełniąc m.in. funkcję zastępcy ordynatora chirurgii naczyniowej. W sumie w mundurze spędził 30 lat.
Trzecim żołnierzem, który przeszedł do rezerwy jest młodszy chorąży Robert Siedlecki z Rejonowej Bazy Zaopatrzenia Medycznego, w której pracuje na stanowisku starszego technika. W wojsku służył przez ponad 29 lat, a z 4. WSK związany jest od 2000 roku.
Wszystkim żołnierzom podziękowali za służbę komendant 4. WSK, płk dr n. med. Wojciech Tański, zastępca komendanta płk lek. Artur Wieraszko oraz współpracownicy. - Życzę wszystkiego najlepszego i jednocześnie bardzo się cieszę się, że zostajecie w szpitalu, i nadal będziemy mogli wspólnie pracować – mówił płk Tański.  

Fot. Aureliusz Nowacki

Zdjęcia