Aktualności

2022-01-24

Ciepło pożegnaliśmy mjra Wiśniewskiego

Po 25 latach pracy mjr lek. Paweł Wiśniewski odszedł z naszego szpitala. Pożegnali go najbliżsi współpracownicy oraz komendant 4. WSK płk dr n. med. Wojciech Tański.

Decyzją dyrektora departamentu kadr MON mjr Wiśniewski został przeniesiony do Warszawy, gdzie objął stanowisko starszego asystenta w Klinicznym Oddziale Medycyny Hiperbarycznej Wojskowego Instytutu Medycznego.

W naszym szpitalu dr Wiśniewski rozpoczął służbę w listopadzie 1996 roku, pracując najpierw na internie, następnie szpitalnym oddziale ratunkowym, a ostatecznie na stanowisku starszego asystenta w Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Podczas uroczystego pożegnalnego spotkania z kadrą 4. WSK mjr Wiśniewski podziękował wszystkim za lata dobrej, wspólnej pracy. Wspominał również o swoich wątpliwościach związanych z wyborem specjalizacji. Zdecydował się na anestezjologię i, jak przyznał, nigdy tego nie żałował, bo "trudno wyobrazić sobie współczesną medycynę bez ważnej roli specjalistów z zakresu intensywnej terapii oraz anestezjologii". 

Potwierdzają to minione dwa lata pandemii, w której jeszcze bardziej doceniliśmy wiedzę i umiejętności zawodowe anestezjologów. Dr Wiśniewski również mocno angażował się walkę z koronawirusem, lecząc chorych w szpitalu tymczasowym na Okęciu.  

Lekarza bardzo ciepło pożegnali najbliżsi współpracownicy m.in. z bloku operacyjnego, oddziału KOAiIT oraz Klinicznego Oddziału Okulistycznego, a także przedstawiciele komendy z płk. Wojciechem Tańskim na czele.  –  Bardzo dziękuję za wzorową służbę, zaangażowanie i niezawodność. Mam nadzieję, że nie żegnamy się na stałe – mówił komendant Tański.

Fot. Aureliusz Nowacki

Zdjęcia