Aktualności

2021-11-25

#pomacajsie #badajjajka

Piękne kobiety i przystojni mężczyźni zachęcają ze zdjęć do badań w kierunku raka piersi oraz raka prostaty. Czarno-białe, artystyczne plakaty zawisły na ścianach naszego Oddziału Onkologii Klinicznej.

Fundacja Kochasz Dopilnuj prowadzi w listopadzie prozdrowotne kampanie #pomacajsię oraz #badajjajka, które mają uzmysłowić kobietom i mężczyznom potrzebę regularnego samobadania. Wszystko po to, by na wczesnym etapie wychwycić niepokojące zmiany i jak najszybciej rozpocząć leczenie.
W akcji wzięły udział kobiety po mastektomii, które zmierzyły się i wygrały z chorobą nowotworową piersi. Choć po zabiegu, nadal wyglądają świetnie - kobieco i bardzo interesująco, o co zadbały fotografki z MOOi Studio, które przygotowały sesję zdjęciową. Na fotografiach można obejrzeć także znanych mężczyzn, często kojarzonych z prawdziwymi twardzielami. Piłkarz Artur Boruc, muzyk heavymetalowy Nergal, były siatkarz Łukasz Kadziewicz hardo patrzą z plakatów i bez skrępowania dotykają podbrzusza. Przełamują tabu, jakim - zwłaszcza wśród młodych mężczyzn - jest badanie jąder i prostaty oraz mówienie o tym. - Zdjęcia są mocne, bardzo prawdziwe, ale taka też jest cała ta fantastyczna kampania – ocenia dr Anna Jakieła, ordynatorka Oddziału Onkologii Klinicznej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.
W organizację wystawy wiele pracy włożyła Aneta Walulik z naszego Ośrodka Badań i Innowacji, bohaterka jednego ze zdjęć. - Z oczywistych powodów zależało mi, aby propagować przekaz kampanii. Badajmy się koniecznie, nie wstydźmy się i namawiajmy do badań naszych bliskich – apeluje.

O akcji, chorobach nowotworowych i potrzebie badań mówili w audycji Polskiego Radia Wrocław dr Anna Jakieła i pacjent, który przeszedł chorobę nowotworową jądra.

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/114540/Pomacaj-sie-i-badaj-jajka-Wojskowy-Szpital-Kliniczny-dolaczyl-do-kampanii


 

Zdjęcia