Aktualności

2021-10-21

Palaczu, zbadaj płuca póki czas!

Jeśli palisz tytoń minimum przez 20 lat, masz niepowtarzalną okazję, by sprawdzić stan swoich płuc. Wystarczy się zarejestrować i wykonać bezpłatną tomografię komputerową. Skorzystaj lub nakłoń do badań bliskich!
Rak płuc jest jednym z najczęstszych nowotworów wykrywanych w Polsce, stanowiąc ok. 25 procent wszystkich chorób nowotworowych. Rocznie z jego powodu umiera blisko 23 tysiące osób, Te fatalne statystyki można byłoby zmienić, gdyby palacze zgłaszali się do lekarza na wczesnym etapie rozwoju choroby. Przychodząc zbyt późno, tracą szansę na skuteczne leczenie.
Dlatego 4. Wojskowy Szpital Kliniczny przystąpił do realizacji programu przesiewowego w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Jego celem jest zwiększenie wykrywalności nowotworów płuc w początkowym stadium choroby, poprzez przeprowadzenie badań niskodawkowej tomografii komputerowej. Analizy przeprowadzone w USA, Japonii oraz w Europie pokazują, że dzięki temu bezbolesnemu badaniu można u ok. 90 procent osób wykryć raka płuc na pierwszym lub drugim etapie jego rozwoju.

Kto kwalifikuje się do naszych badań?
Palacze, którzy ukończyli 55 lat (lub 50 jeśli znajdują się w grupie ryzyka) i przez minimum 20 lat palili lub nadal palą paczkę papierosów dziennie.

Jak się zarejestrować?

  • telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 10-13, nr tel. 261 660 480
  • drogą elektroniczną 

SZCZEGÓŁY PROGRAMU - kliknij