Aktualności

2021-09-01

Dziękujemy za 50 lat pracy!

Pani Zenona Adamczyk i Pani Maria Lenart dokładnie pół wieku temu rozpoczęły pracę w 4. Wojskowym Szpital Klinicznym. O wyjątkowym jubileuszu pamiętali współpracownicy z Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi.
W czerwcu 1971 roku dwie przyjaciółki, świeżo upieczone absolwentki liceum pielęgniarskiego w Brzegu Opolskim zdecydowały, że zawodową karierę rozpoczną we Wrocławiu. - Poszłyśmy do działu kadr WSK, pokazałyśmy dyplomy i zapytałyśmy o angaż. Wakaty były, więc dokładnie 50 lat temu, 1 września 1971 roku rozpoczęłyśmy pierwszą pracę – opowiadają Zenona Adamczyk i Maria Lenart. Obie panie trafiły na laryngologię, pod skrzydła oddziałowej Wandy Gaworskiej, którą kilkanaście lat wcześniej skierowano do Wrocławia prosto z wojennego szpitala polowego. 
- Z biegiem lat Wrocław się zmieniał, szpital się zmieniał, oddział laryngologii jest obecnie Kliniką Chirurgii Głowy i Szyi, a my nadal się przyjaźnimy i razem pracujemy – mówią wzruszone pielęgniarki.
Współpracownicy nie zapomnieli o wyjątkowym jubileuszu obu pań. Przygotowali fantastyczny tort ze słodkimi figurkami, imitującymi obie pielęgniarki (w maseczkach naturalnie!) oraz zegarki z grawerem „50-lecie pracy”.
Były łzy, podziękowania i, oczywiście, wspomnienia.
- Pani Zenona i pani Maria są świetnymi instrumentariuszkami. Można na nich polegać w stu procentach i także w pandemii, w tym bardzo trudnym dla służby zdrowia czasie, wspierały nas jak tylko mogły – mówi dr n. med. Monika Rutkowska, zastępca kierownika Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi.
Obu Paniom serdecznie dziękujemy za pół wieku ciężkiej pracy, a na kolejne lata życzymy jak najlepszego zdrowia!

Zdjęcia