Aktualności

2021-06-22

Krótkie terminy na operację zaćmy

Operacja zaćmy jest spektakularna, ponieważ pacjent widzi dobrze niemal natychmiast po zabiegu – mówi dr n. med. Robert Leszek, ordynator Klinicznego Oddziału Okulistycznego 4. WSK.
Problemy z widzeniem spowodowane zaćmą zaczynają się na ogół po 60. roku życia, a po 70. rosną gwałtownie. Można ją skutecznie wyleczyć, decydując się na zabieg np. w naszej Klinice. Operację wykonuje się w trybie jednodniowym, pobyt w oddziale trwa kilka godzin. O leczeniu zaćmy, jej przyczynach i potencjalnych powikłaniach opowiadał w programie TVP Wrocław „Szlachetne zdrowie” dr Robert Leszek. – Po zabiegu pacjent odczuwa poprawę prawie natychmiast. Czasami już w sali operacyjnej jest zaskoczony tym, że ostro widzi twarz operatora lub mikroskop - mówi dr Leszek.
Aby poprawić widzenie i komfort życia chory powinien zgłosić się do Klinicznego Oddziału Okulistycznego 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego ze skierowaniem na operację. Maksymalnie w ciągu dwóch tygodni, podczas wizyty kwalifikacyjnej, będzie zbadany oraz poinformowany o dacie zabiegu. A czas oczekiwania jest obecnie krótki – najbliższe wolne terminy przypadają na lipiec 2021. – Mamy dobry sprzęt i świetnie wykwalifikowaną kadrę. Ważne jest również doświadczenie – w 2019 roku, ostatnim przed pandemią SARS-COV2, wykonaliśmy ponad 2300 operacji – mówi dr Leszek.

Więcej w materiale TVP Wrocław:
https://wroclaw.tvp.pl/54220619/07062021

Fot. Screenshot TVP Wrocław

Zdjęcia