Aktualności

2015-05-26

Sala hybrydowa już gotowa

Światowy standard w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu – tak zaczęła się relacja Faktów w TVP Wrocław na temat uruchomienia w naszej placówce sali hybrydowej.
Hybrydowa sala operacyjna to miejsce, w którym przy jednym stole operacyjnym mogą skutecznie pracować kardiolodzy interwencyjni oraz kardiochirurdzy. Współpraca wielodyscyplinarnego zespołu specjalistów, zajmujących się chorobami serca, gwarantuje znacznie większe bezpieczeństwo dla pacjentów oraz o wiele wyższy komfort pracy dla lekarzy.
Sala została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, dzięki któremu można przeprowadzić  najbardziej skomplikowane operacje z zakresu kardiologii interwencyjnej (zabiegi przezskórne i badania hemodynamiczne) oraz klasyczne operacje na otwartym sercu. Tylko cyfrowy angiograf, aparat do obrazowania naczyń krwionośnych, kosztował aż 1,5 mln zł. Jego zakup był możliwy dzięki temu, że 4. WSK wygrał konkurs organizowany w ramach Narodowego Programu Wyrównywania Dostępności do Profilaktyki  i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego na lata 2013-2016 POLKARD. Pozostałe, potrzebne do uruchomienia sali, środki pochodziły z Fundacji KGHM i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Cześć pieniędzy wyłożył także ze środków własnych 4. WSK.
Obejrzyj Fakty TVP Wrocław http://wroclaw.tvp.pl/20164205/22052015-1830