Aktualności

2021-03-16

Wszystko o jaskrze

O jaskrze, jej etiologii, sposobach diagnozowania i leczenia mówiła w programie telewizyjnym „Szlachetne Zdrowie”, dr Ewa Kwiatkowska-Świta z Klinicznego Oddziału Okulistycznego. 
Miniony niedawno Światowy Tydzień Jaskry był świetną okazją, by przybliżyć tę, jak mówią okuliści, bardzo podstępną chorobę. Podstępną, ponieważ przez wiele lat niedającą objawów. – Każdy powinien przynajmniej raz w roku udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania okulistyczne. W przeciwnym razie łatwo jest przegapić rozwijającą się jaskrę, a w konsekwencji bezpowrotnie utracić prawidłowe pole widzenia - tłumaczy dr Ewa Kwiatkowska-Świta, która w 4. WSK prowadzi specjalistyczną poradnię leczenia jaskry.
O jaskrze dr Kwiatkowska-Świta rozmawiała w programie telewizyjnym „Szlachetne Zdrowie”, wyjaśniając m.in. etiologię choroby oraz możliwości jej leczenia oferowane przez współczesną medycynę. Ciekawym wątkiem rozmowy była zależność występowania jaskry od intensywnych ćwiczeń fizycznych, uprawianych np. przez młodych mężczyzn.

Materiał w TVP Wrocław (początek ok. 12’53”)
https://wroclaw.tvp.pl/50079757/szlachetne-zdrowie


Fot: Screenshot TVP Wrocław

Zdjęcia