Aktualności

2020-12-16

Podaj paczkę pacjentowi

W związku z decyzją Wojewody Dolnośląskiego nr 9/2020 z dnia 4 marca 2020 r. wprowadzony został do odwołania zakaz odwiedzin pacjentów przebywających na leczeniu w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu.
W sytuacjach wyjątkowych odwiedziny będą możliwe po uzyskaniu zgody kierownika/ordynatora oddziału lub lekarza dyżurnego oddziału.
Informujemy, że istnieje możliwość przekazywania rzeczy/paczek pacjentom leczonym w oddziale dedykowanym dla chorych z Covid-19.
Przekazywać rzeczy można od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 11:00 i dodatkowo w dni wolne od pracy i święta od 10:00 do 11:00.
Rzeczy należy zapakować oraz opisać, poprzez umieszczenie czytelnie wypełnionej kartki, zawierającej IMIĘ, NAZWISKO pacjenta, NAZWĘ ODDZIAŁU w którym przebywa oraz telefon kontaktowy nadawcy. Przygotowaną paczkę z rzeczami należy dostarczyć do pracowników ochrony, których dyżurka znajduje się przy wejściu głównym do Szpitala.
Prosimy, aby torba/paczka, którą chcą Państwo przekazać swoim bliskim zawierała jedynie te najpotrzebniejsze rzeczy takie jak:
- środki higieniczne
- telefon, ładowarka do telefonu
- bielizna osobista, piżama, kapcie, ręcznik, sztućce
- rzeczy, które pacjentowi są niezbędnie konieczne (np. aparat słuchowy, proteza zębowa, niezbędne dokumenty)
- woda (małe butelki z tzw. „dziubkiem”, max 4 szt.)

Prosimy nie przynosić produktów żywnościowych oraz wartościowych przedmiotów!

Prosimy o przemyślane przygotowywanie paczek.
W sytuacji, gdy paczka będzie zbyt dużych gabarytów personel nie przyjmie paczki i poprosi, aby Państwo zabrali część rzeczy.

Uwaga! Szpital nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione rzeczy.