Aktualności

2020-11-30

Nowe metody leczenia w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi

Miło nam poinformować, że do zespołu Onkologii Głowy i Szyi, w skład którego wchodzą laryngolodzy, chirurdzy szczękowo-twarzowi i neurochirurdzy dołączył dr Bartosz Mańkowski.

Zespół działa w ramach Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, lecząc pacjentów z chorobami nowotworowymi. Dzięki wzmocnieniu go przez dr. Mańkowskiego możliwe będzie udoskonalenie metod operacyjnych, w których zostaną zastosowane płaty unaczynione wszczepiane w miejsce usuniętego nowotworu. Zabieg ten w dużym stopniu poprawi jakoś życia pacjentów z chorobą nowotworową.  
Poszerzenie zespołu Onkologii Głowy i Szyi i wprowadzenie nowych rozwiązań operacyjnych oznacza, że 4. WSK zyskał status jedynego na Dolnym Śląsku ośrodka onkologicznego, który przeprowadza zabiegi rekonstrukcyjne z wykorzystaniem płatów unaczynionych.

Zespół Onkologii Głowy i Szyi czeka na pacjentów z kartami DILO codziennie, bez względu na sytuację epidemiologiczną. Na wizyty z naszymi onkologami można umówić się każdego dnia, ale prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem 717 210 889, w godzinach 8.00-15.00.

Chorym, którzy zdecydują się na leczenie w naszej Klinice oferujemy badania w pracowni ultrasonograficznej, wykonywane przez lekarzy posiadających certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. We współpracy z patomorfologiem, dr. Pawłem Gajdzisem, możliwe są również biopsje pod kontrolą USG.

Jak podkreśla płk dr n. med. Szczepan Barnaś, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, coraz częściej zdarzają się chorzy, u których nowotwór pojawia się w tym samym czasie w różnych narządach. Dlatego ideą onkologów z 4. WSK jest zapewnienie pacjentom wszechstronnej opieki, niezależnie od miejsca jego występowania.