Aktualności

2020-10-01

Nasze Diamenty!

Troje naszych znakomitych pracowników zostało wyróżnionych Super Diamentem za walkę z pandemią. Statuetki odebrali wczoraj z rąk prezydent Wrocławia.
Wrocławska Księga Pamięci to inicjatywa poświęcona osobom, które poprzez pracę na rzecz kultury, sztuki, medycyny lub sportu zasłużyli się dla miasta. W tegorocznej, 38. już edycji, w sposób oczywisty skoncentrowano się na pracownikach ochrony zdrowia, którzy od ponad pół roku z oddaniem walczą o życie i zdrowie wrocławian. Wśród nagrodzonych znalazło się troje medyków 4. WSK: lek. Marcin Balawejder (były zastępca ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), mgr piel. Wiesława Janiszewska (specjalistka pielęgniarstwa epidemiologicznego z Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych) oraz dr n. med. Jacek Majda (szef Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej). Nagrodzeni zgodnie podkreślali, że laur traktują symbolicznie, jako wyraz uznania, który należy się także ich współpracownikom. - Z wdzięcznością przyjmuję statuetkę, ale wiem, że na podobną zasłużyli wszyscy pracownicy mojego oddziału – od salowych poprzez pielęgniarki, ratowników medycznych, lekarzy, po ordynatora SOR-u – skomentował wyróżnienie dr Balawejder.  
Uroczystość odbyła się w czwartek we wrocławskiej katedrze, a nagrody wręczali pomysłodawczyni Wrocławskiej Księgi Pamięci, Wanda Ziembicka-Has oraz prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Prezydent serdecznie dziękował medykom za odwagę i determinację w walce z koronawirusem. Ciepłe słowa skierował także do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do pomocy bliźnim w okresie pandemii COVID-19. Osobnym wyróżnieniem, Laurem Wrocławia, prezydent uhonorował lekarzy, specjalistów chorób zakaźnych: prof. Krzysztofa Simona i prof. Leszka Szenborna oraz chemika prof. Marcina Drąga.

Zdjęcia