Aktualności

2020-09-01

Cenny prezent od Fortum

4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu otrzymał od Fortum respirator kliniczno-transportowy T1 Hamilton. Urządzenie już służy pacjentom, którzy nie mogą oddychać samodzielnie.
Respirator został kupiony, by pomóc m.in. w walce z koronawirusem. - Według lekarzy jest często jedyną nadzieją na uratowanie życia osób, których płuca, ze względu na COVID-19, nie działają w sposób prawidłowy. Jako firma odpowiedzialna społecznie uważamy za swój obowiązek wspierać personel medyczny w niesieniu pomocy wrocławianom narażonym na skutki epidemii koronawirusa – mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej, Fortum.
- Zakup tego nowoczesnego respiratora pozwoli, zgodnie z naszą misją, zapewnić jeszcze bardziej profesjonalną opiekę pacjentom. Bardzo dziękujemy Fortum za to urządzenie, które z pewnością pomoże ratować życie wielu osób – komentuje komendant 4.WSK, płk dr n. med. Wojciech Tański.
Respirator (wartość ok. 65 tys. zł) trafił do Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii i już pracuje pełną parą. Służy chorym, ale zapewnia też większy komfort personelowi medycznemu. – To świetny sprzęt, który wykorzystujemy przede wszystkim podczas transportu pacjentów np. na inny oddział lub na badania, nie martwiąc się o pogorszenie wentylacji przewożonych osób. Ten konkretny aparat jest odporny na wstrząsy i - co bardzo ważne - zachowuje parametry respiratora stacjonarnego – dodaje szef  KOAiIT, dr n. med. Jarosław Janc.

Zdjęcia