Aktualności

2020-06-19

Konsultant krajowy pod wrażeniem

Prof. dr hab. n. med. Marcin Zieliński, krajowy konsultant w dziedzinie torakochirurgii, odwiedził w czwartek nasz szpital.
Prof. Zieliński jest dyrektorem Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem, szanowanym torakochirurgiem oraz konsultantem krajowym w tym zakresie. Funkcję konsultanta pełni od kilku miesięcy, gdy zastąpił na tym stanowisku prof. Tomasza Grodzkiego, obecnego marszałka Senatu.
Podczas wizyty w naszym szpitalu prof. Zieliński ze szczególną uwagą zapoznał się z działalnością oddziału chirurgii klatki piersiowej oraz Zintegrowanego Bloku Operacyjnego. - Pan profesor był pod wielkim wrażeniem naszego bloku, a zwłaszcza jego wyposażenia i możliwości, jakie stwarza w kontekście prowadzenia operatywy – mówi dr hab. n. med. Mariusz Chabowski, kierownik Kliniki Chirurgicznej i specjalista z zakresu torakochirurgii. - Bardzo się cieszymy, że po raz pierwszy od 10 lat mogliśmy gościć konsultanta krajowego i zaprezentować nasz zespół oraz nasze dokonania – dodaje dr Chabowski.