Aktualności

2020-05-28

Dar życia od Caritasu

Nowy transportowy respitaror pomoże ratować życie pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Aparat przekazał dzisiaj ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
- Dziękuję serdecznie za ten dar, który w pewnych sytuacjach będzie po prostu darem życia – mówi płk dr n. med. Wojciech Tański, komendant 4.WSK. - Wyobraźmy sobie sytuację, gdy pacjent w stanie zagrożenia życia musi być pilnie przewieziony z oddziału ratunkowego na oddział docelowy. Jeszcze oddycha samodzielnie, ale już zaczynają się problemy i konieczny jest respirator. Aparat transportowy sprawdzi się wówczas doskonale - ułatwi pracę naszemu personelowi, a pacjentowi zapewni większe bezpieczeństwo.
Akcja Caritasu „Wdzięczni Medykom” jest akcją ogólnopolską, a 4. WSK jest pierwszym szpitalem z Dolnego Śląska, który otrzymał tak cenne urządzenie.
Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskie: - Od początku pandemii staramy się wspierać medyków w walce z tym wirusem. Zainicjowaliśmy akcję „Wdzięczni Medykom”, która ma charakter ogólnokrajowy. Dzięki niej udało się zebrać fundusze od firm oraz osób prywatnych z przeznaczeniem na zakup środków zabezpieczających, ale także urządzeń ratujących życie. Pierwsza partia stu respiratorów została już kupiona. Mamy nadzieję, że uda się pozyskać środki na kolejnych sto – mówi ks. Amrogowicz.

Serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia