Aktualności

2020-05-27

Życzenia dla diagnostów!

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Diagnosty Laboratoryjnego składam najlepsze życzenia wszystkim pracownikom naszego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Państwa praca zawsze jest niezwykle ważna. Doskonale wie o tym personel medyczny, dla którego jej efekty stanowią niezbędny element w procesie stawiania prawidłowych diagnoz i kolejnych etapach leczenia naszych pacjentów. Trwający, bardzo szczególny, okres pandemii uświadomił wagę Państwa pracy całemu  społeczeństwu, sprawiając, że diagności cieszą się jeszcze większym szacunkiem.
Z całego serca życzę Państwu zdrowia, wytrwałości, satysfakcji i sukcesów zawodowych. A w życiu prywatnym czasu na relaks i rozwijanie swoich pasji.
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Płk dr n. med. Wojciech Tański,
Komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Życzenia od konsultanta
W Dniu Diagnosty Laboratoryjnego specjalny list skierował do swoich kolegów i koleżanek konsultant wojskowej służby zdrowia w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej, płk rez. dr n. med. Mariusz Szablewski.
Przygotowując się do zawodu Diagnosty Laboratoryjnego zyskujemy rozległą wiedzę medyczną oraz otrzymujemy prawo wykonywania zawodu. Wykształcamy postawy zgodne z obowiązującymi zasadami etyki zawodowej. W kolejnych latach, dzięki pasji i ciężkiej pracy, podnosimy kwalifikacje, wybierając niejednokrotnie wysokospecjalistyczne, wręcz unikatowe kierunki rozwoju zawodowego. Jesteśmy zrzeszeni w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych i wykonujemy zawód medyczny zaufania publicznego. Tworzymy grupę o wyjątkowym w skali kraju potencjale, która jest uprawniona do wykonywania zastrzeżonych czynności medycznych. Nie zapominajmy, że stanowimy kluczową część szeroko rozumianej rodziny medycznej i możemy, a nawet powinniśmy być z tego dumni! - napisał m.in. dr Szablewski. Dodał, że rozwijająca się pandemia uwypukliła wiele potrzeb środowiska, w tym potrzebę objęcia obszaru diagnostyki laboratoryjnej większą troską w zakresie rozwijania nowoczesnych technik laboratoryjnych. - A te wymagają nie tylko zasobów technicznych, lokalowych, ale przede wszystkim kadrowych. Musimy więc dołożyć wszelkich starań, aby pozyskać nowe oraz zatrzymać w zawodzie wykwalifikowane już kadry. Aby tak się stało niezbędny jest godny system płacowy – podkreślił w swoim liście dr Szablewski.   

Zdjęcia