Aktualności

2020-05-14

Czyste powietrze dostaliśmy w prezencie!

Sześć oczyszczaczy od dzisiaj będzie filtrować powietrze w pomieszczeniach medycznych 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego. To prezent od Fundacji Ermed oraz firmy GoodAir.
Pięć podarowanych szpitalowi oczyszczaczy firmy Klarta, Xiaomi (trzy sztuki) oraz MPM trafi do gabinetów Zakładu Diagnostyki Obrazowej Ośrodka Chorób Serca. Jedno urządzenie firmy Sharp do Klinicznego Oddziału Gastroenterologii, który na czas pandemii został przekształcony w oddział buforowy. To oddział, w którym przebywają pacjenci czekający na wynik testu w kierunku COVID-19.
Oczyszczacze są wyposażone w filtry HEPA, mogą jonizować i nawilżać powietrze, a dodatkowo część z nich ma wbudowane lampy UV, które sprawiają, że z powietrza znikają patogeny, m.in. wirusy, bakterie, różnego typu alergeny. – W naszych pracowniach wykonujemy badania przezprzełykowe serca, jesteśmy więc narażeni na aerozol wydobywający się z dróg oddechowych pacjenta. W sytuacji pandemii to szczególnie niebezpieczne, dlatego cieszymy się z nowego sprzętu. Na pewno bardzo się przyda – mówi dr n. med. Dorota Kustrzycka-Kratochwil, kierownik Zakładu.
Wartość podarowanych urządzeń  to ok. ośmiu tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia