Aktualności

2020-05-12

Dziękujemy za wszelką pomoc!

W trudnej sytuacji walki z zagrożeniem epidemiologicznym 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu może liczyć na Państwa pomoc. Dzisiaj odebraliśmy tysiąc przyłbic, które będą wykorzystane przez nasz personel medyczny.
Darczyńcą jest firma WAŚ, producent lamp samochodowych z Godzikowic pod Oławą. Regulowane, plastikowe przyłbice pomogą w zabezpieczeniu naszych lekarzy, pielęgniarek, ratowników i sanitariuszy pracujących w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, ale także personelu medycznego innych oddziałów.
Inną formę pomocy zaoferowała spółka Hello Poland, która od kilkunastu dni dostarcza codziennie ok. 50 obiadów, z których korzystają w głównej mierze pracownicy SOR-u oraz personel Klinicznego Oddziału Gastroenterologii. To oddział tzw. buforowy, w którym przebywają pacjenci, oczekujący na wyniki testów w kierunku COVID-19.
Nie są to jedyne przykłady solidarności, jaką okazują Państwo naszemu szpitalowi i naszym pacjentom. W poprzednich tygodniach mocno wsparła nas sprzętem ochrony osobistej Fundacja Siepomaga (ok. 5 tys. maseczek, w tym maseczki FFP2, przyłbice, ochraniacze na buty, czepki), Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (przyłbice, maseczki), PCC Rokita (dwieście 5-litrowych pojemników z płynem dezynfekującym). 
Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy i, jeśli tylko są Państwo w stanie, prosimy kolejne firmy oraz organizacje o przyłączenie się do akcji wspierania 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.
Życzymy dużo zdrowia!

Zdjęcia