Aktualności

2020-04-30

Karetka-prezent gotowa do drogi

Nowiutka, lśniąca i, co najważniejsze, w pełni wyposażona karetka zaparkowała dzisiaj pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. – Bardzo się cieszymy i dziękujemy prezydentowi Wrocławia za tak piękny gest – mówi komendant 4. WSK płk dr n. med. Wojciech Tański.

Specjalistyczna karetka firmy MAN kosztowała ponad pół miliona i niemal w całości została sfinansowana przez wrocławski magistrat. 500 tysięcy przeznaczył na nią prezydent Jacek Sutryk, a resztę, około 60 tys. zł, dołożył nasz szpital. Jest doskonale wyposażona, m.in. w defibrylator, więc będzie mogła służyć do transportu nawet bardzo ciężko chorych, także tych z zawałem serca. – Bardzo nam się przyda, bo nasze stare ambulanse mają po kilkanaście lat, są mocno wyeksploatowane i wymagają częstych oraz kosztownych remontów – mówi ppłk lek. Artur Wieraszko, szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Karetki, którymi dysponuje SOR codziennie pokonują wiele kilometrów, wożąc pacjentów nie tylko po terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, ale także transportując chorych do odległych rejonów Polski. Nowy pojazd wyruszy w pierwszą podróż już za kilka dni, natychmiast po załatwieniu wszelkich formalności związanych z jego rejestracją.

Zdjęcia