Aktualności

2020-02-05

Koronawirus nieobecny

W grupie 30 osób, które przebywają na obserwacji w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym nie stwierdzono obecności koronawirusa. Kolejne testy za kilka dni.
Polacy ewakuowani z Wuhan są pod opieką medyczną naszego personelu od niedzielnego wieczoru. W poniedziałek rano od wszystkich pobrano próbki, które natychmiast przewieziono na badania do Państwowego  Zakładu Higieny w Warszawie. Dzisiaj ogłoszono oficjalne wyniki. - W żadnej z badanych próbek nie stwierdzono obecności koronawirusa – poinformował na konferencji prasowej komendant szpitala, płk dr n. med. Wojciech Tański. – Wszystkie osoby czują się dobrze, nikt nie ma objawów jakiejkolwiek infekcji.
Za kilka dni testy zostaną powtórzone i po otrzymaniu ich zweryfikowanych wyników specjaliści z zakresu chorób zakaźnych podejmą kolejne decyzje. – Nie wykluczamy, że grupa naszych podopiecznych będzie mogła opuścić szpital szybciej niż przed upływem zakładanych początkowo 14 dni kwarantanny, ale wszystko uzależniamy od stanu klinicznego tych osób – mówi płk lek. Artur Lipczyński, konsultant wojskowej służby zdrowia w dziedzinie chorób zakaźnych.
Wśród ewakuowanych z Wuhan jest osiem kobiet, 14 mężczyzn oraz dziewięcioro dzieci. Najmłodsze ma dwa lata. Wszyscy przebywają na odizolowanym od reszty szpitala oddziale, na który wstęp ma wyłącznie personel medyczny: trzech lekarzy i 11 pielęgniarek. Dla bezpieczeństwa, wejścia na oddział strzeże żandarmeria wojskowa.

Zdjęcia