Aktualności

2019-08-12

Świętujmy wspólnie!

Msza święta, uroczysty apel oraz pokaz sprzętu wojskowego – to tradycyjne punkty obchodów Święta Wojska Polskiego, które przypada  już w najbliższy czwartek.
Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 10. w bazylice garnizonowej pw. Św. Elżbiety, a następnie przeniosą się na pobliski Plac Gołębi. Będzie można podziwiać siedem pododdziałów wojska oraz pododdział konny im. 14 pułku Ułanów Jazłowieckich (grupa rekonstrukcyjna). Ponadto udział wezmą także poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół, organizacji społecznych i kombatanckich. Oprawę muzyczną zapewni jedna z najlepszych orkiestr wojskowych w WP - Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, która około godz. 12.30 zaprezentuje pokaz musztry paradnej i koncert okolicznościowy. Do zgromadzonych przemówią dowódca Garnizonu Wrocław, płk Dariusz Krzywdziński oraz wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak.
Podczas uroczystości, w godz. od 9.00 do 14.00, będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, zaprezentowaną przez jednostki wojskowe z Garnizonu Wrocław. Dostępne będą  także punkty informacyjno-promocyjne jednostek i instytucji wojskowych z Wrocławia.
Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego!

Zdjęcia