Aktualności

2019-07-16

Ponad pół wieku pracy w naszym szpitalu!

Pani Elżbieta Dubrawska-Droszcz przez 51 lat była związana z 4.Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Teraz mówi ”pas” i przechodzi na emeryturę. – Dziękuję za długoletnią, sumienną pracę i proszę wspominać nas jak najlepiej – mówił  podczas uroczystości pożegnania komendant, płk dr. n. med. Wojciech Tański.
Elżbieta Dubrawska-Droszcz przez wszystkie lata była związana z Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej. Po ukończeniu nieistniejącej już Państwowej Szkoły Medycznej Techników Analityki przy ul. Szczytnickiej we Wrocławiu, rozpoczęła pracę w naszym szpitalu 2 stycznia 1968 roku. Wykonywała czynności laboratoryjnej diagnostyki medycznej, m.in. badania biochemiczne, badania z zakresu analityki ogólnej oraz hematologii. Pani Elżbieta najdłużej była związana z Pracownią Pilnych Analiz CITO. „Przeżyła” pięciu komendantów szpitala, była świadkiem ogromnego postępu technicznego, który dokonał się w zakresie badań laboratoryjnych. Zaczynając pracę od badań wykonywanych manualnie z dużych objętości krwi, opartych na prostych reakcjach chemicznych, po nowoczesne, błyskawiczne techniki immunochemiczne czy HPLC, do których zrobienia wystarczy niespełna 20µl surowicy pacjenta. – Nigdy nie przypuszczałam, że w jednym miejscu przepracuję 51 lat, a nawet więcej, bo dokładnie 51 lat i siedem miesięcy. Ze szpitalem jest związana dłużej niż z moim mężem - ślub wzięliśmy w marcu 1968 roku – śmieje się pani Elżbieta.
Za długoletnią pracę podziękował pani Elżbiecie komendant 4. WSK, płk dr n. med. Wojciech Tański. „Gratuluję i dziękuję za lata poświęcenia i oddania, wzajemnego zrozumienia, lojalność  oraz trud włożony w pracę i służbę choremu człowiekowi„ – napisał płk Tański w specjalnym liście, który przekazał odchodzącej na emeryturę pani Elżbiecie. I dodał: - Przez 16 lat mojej pracy widywałem panią przy wielu okazjach, trudno mi sobie wyobrazić, że nie zobaczymy się już na szpitalnych korytarzach. Ale mam nadzieję, że będzie nas pani miło wspominać.
O wieloletniej koleżance nie zapomnieli także najbliżsi współpracownicy, reprezentowani przez kierownika Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, dr. Jacka Majdę, mgr Ewę Grześko z Pracowni Pilnych Analiz „CITO” oraz mgr Irminę Laurowską, zastępcę kierownika zespołu techników. Oprócz kwiatów, uścisków, życzeń zdrowia i zasłużonego odpoczynku, zespół Zakładu przygotował specjalny upominek – album „Nasza Ela” ze zdjęciami i osobistymi dedykacjami.
Dużo zdrowia, Pani Elżbieto!

Zdjęcia