Aktualności

2019-01-21

Odszedł dr Grzegorz Świątoniowski

Z głębokim żalem informujemy, że w sobotę, w wieku 50 lat, zmarł dr n. med. Grzegorz Świątoniowski – znakomity lekarz i wspaniały człowiek.
Dr Świątoniowski był specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych i onkologii klinicznej, w 4. WSK pracował w latach 2001–2014, pełniąc m.in. obowiązki zastępcy ordynatora Oddziału Onkologii Klinicznej. W ostatnim czasie związał się ze Szpitalem Powiatowym w Krotoszynie, tworząc tam prężny oddział leczenia nowotworów.
Współpracownicy zapamiętają go jako człowieka koleżeńskiego i empatycznego. - Grzesiek był kierownikiem mojej specjalizacji i mentorem – wspomina dr Anna Jakieła. – Z jednej strony twardy, rzeczowy i niezwykle kompetentny, a z drugiej pomocny, ciepły, życzliwy. Nikogo nie zostawiał bez pomocy, dla wszystkich miał czas i dobre słowo. Pacjentów traktował z niezwykłą uwagą i empatią, umiał nawiązać z nimi niesamowity kontakt. Można też powiedzieć, że był człowiekiem renesansu, ponieważ poza medycyną interesował się mocno filozofią, ale także poezją. Będzie nam go bardzo, bardzo brakowało - kończy dr Jakieła.

Fot. Łukasz Giza