Aktualności

2018-11-15

Minął rok pracy nowego bloku operacyjnego

Jedenaście sal operacyjnych, znakomity sprzęt medyczny, innowacyjne zabiegi – to wszystko składa się na Zintegrowany Blok Operacyjny 4. WSK. Od jego otwarcia mija właśnie okrągły rok.
- Decyzja o budowie bloku była jedną z najważniejszych decyzji podjętych w ostatnich latach- mówi wprost komendant 4.WSK, płk dr n. med. Wojciech Tański. – Najbardziej cieszy mnie, że zasadniczo wzrosło bezpieczeństwo pacjentów oraz to, że dzięki nowemu wyposażeniu możemy zaoferować chorym zupełnie nowe możliwości leczenia.
W ciągu kilku ostatnich miesięcy, po dotarciu wielu szczegółów ważnych dla organizacji pracy w dużym, kilkukondygnacyjnym budynku , ZBO funkcjonuje już pełną parą. – Musieliśmy ustalić mnóstwo detali istotnych dla sprawnej, bezkolizyjnej pracy bloku, poznać jego możliwości i po prostu się go nauczyć. Mam wrażenie, że ten etap jest już za nami, dotarliśmy się, więc teraz współpraca układa się bardzo dobrze – cieszy się kierownik ZBO, dr n. med. Artur Ruciński.
Wczoraj, dzięki obecności ekipy z TVP Wrocław, tajniki bloku poznali także mieszkańcy Dolnego Śląska. Kamera towarzyszyła m.in. zabiegom neurochirurgicznym, urologicznym i chirurgicznym. – Praca ma teraz zupełnie inną jakość, komfort dla personelu jest nieporównywalny – mówi prof. Bogdan Czapiga, kierownik Klinicznego Oddziału Neurochirurgicznego. – Sprzęt, którym dysponujemy jest naprawdę precyzyjny. To światowy poziom, więc bezpieczeństwo pacjentów jest dużo wyższe. Możemy także wykonać więcej zabiegów – dla porównania w ubiegłym roku zoperowaliśmy 750 osób, a w tym będzie to na pewno ponad tysiąc chorych.
Materiał w Faktach TVP Wrocław (6.16 – 8.45 min):

https://wroclaw.tvp.pl/1631511/fakty

Materiał w programie "Zdrowiej" TVP Wrocław (8.55 - 13.00 min):

https://wroclaw.tvp.pl/2717929/zdrowiej

Zdjęcia