Aktualności

2018-10-15

Dąb na stulecie

Od wczoraj na skwerze przed szpitalem rośnie Dąb Pamięci. – To drzewo jest symbolem siły, mądrości i trwałości. Myślę, że do nas pasuje – mówi płk dr n. med. Wojciech Tański, komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.
W tym roku świętujemy nie tylko 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także 100-lecie wojskowej służby zdrowia. Z inicjatywy dr Aurelii Ostrowskiej, dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia MON, w całym kraju sadzone są dęby, które mają stać się swoistymi pomnikami przyrody.
Wczoraj, piękne, młode drzewko, stanęło w centralnym miejscu skweru przed wejściem głównym do naszego szpitala. Posadził je komendant 4. WSK, płk dr n. med. Wojciech Tański oraz Szef Logistyki naszego szpitala ppłk mgr Marek Oryszczak. W pobliżu dębu pojawił się także kamień z okolicznościową informacją. – To piękny symbol naszej służby, potrzebnej w trakcie działań wojennych, ale niezastąpionej także podczas pokoju. Mam nadzieję, że dąb będzie rósł zdrowo i rozwijał się razem z nami – powiedział płk Tański.  

Zdjęcia